У Черкасах запровадять обов’язкову реєстрацію собак
- 16-05-2015, 17:19
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1780
У Черкасах мають запровадити обов’язкову реєстрацію собак. Це – одне із рішень робочої групи, яка зібралась для зміни правил утримання тварин у місті. Групу ініціювала депутат міськради Інна Лук’янець після жахливого нападу чотирьох алабаїв із нелегального розплідника на черкащанку Анастасію Сіленок 15 квітня.
15 травня відбулось друге засідання робочої групи, під час якого її учасники вже вирішили, які питання виноситимуть на сесію міськради 21 травня. Це, зокрема, запровадження обов’язкової реєстрації для собак, питання із способу вилучення алабаїв із нелегального розплідника та започаткування рейдів за участі правоохоронців, муніципальної інспекції та зоозахисників на предмет виявлення незареєстрованих тварин, пише Вчасно.
Рейди розпочнуться тільки після того, як буде запроваджена реєстрація чотирилапих. За словами зоозахисниці Олени Литвинової, у відповідності до закону та правил утримання тварин на території міста Черкаси, є вимога до власників тварин реєструвати їх. Але механізм реєстрації сам по собі відсутній.
– Тобто, закон зобов’язує протягом 7 днів із часу купівлі собаки здійснити її реєстрацію, але на практиці цього ніхто не робить, або ж робить дуже мало людей. Це ніхто не заохочує, не стимулює, не роз’яснює, і люди не розуміють, навіщо вони мають це робити, – говорить Олена Литвинова. – І потреба у реєстрації тварин постала у зв’язку із виникненням численних конфліктних ситуацій. Адже недбалий власник може, у випадку чого, сказати, що собака взагалі йому не належить. І все – жодних претензій йому не можна пред’явити і ані до кримінальної, ані до адміністративної відповідальності його не можна притягти. А ситуації бувають різні – собак викидають, їх натравлюють на інших тварин, вони кусають людей – все через безвідповідальне ставлення до самих тварин.
Поки що зоозахисниця планує, що база буде міською. Для того, аби реєстр домашніх тварин був запроваджений на рівні держави, необхідно вносити зміни до законодавства.
За словами Олени Литвинової, Черкаси можуть стартувати із пілотним проектом, який згодом доєднається до загальнодержавної бази. Згідно із Правилами утримання тварин на території міста Черкаси, органом реєстрації є державна ветеринарна лікарня.
– Але ми пропонуємо розширити перелік реєстраторів за рахунок приватних ветеринарних клінік, – додає зоозахисниця.
До новоствореного реєстру матимуть доступ обмежене коло осіб. Господар собаки – а йдеться, передовсім, про реєстрацію саме собак – не зможе вносити зміни до “профілю” свого підопічного. Тварині при реєстрації присвоюватиметься індивідуальний унікальний код, який потім заноситиметься до ветеринарного паспорту. Також Олена Литвинова пропонує робити кольорові фото тварин для паспорта.
– Тварину дійсно необхідно якось ідентифікувати. Проте чипування – досить дорога послуга. І чипованих тварин у місті мало. Тому чип – це за бажанням власника, клеймо – також за бажанням, оскільки багато породистих тварин вже мають клеймо. Але ми пропонуємо робити хоч і маленькі, але більш реальні кроки – для початку робити кольорове фото тварини, – пояснює Литвинова.
– Таким чином хоча би візуально можна буде ідентифікувати – чи був конфлікт за участі біло-рудого собаки, чи чорного. Фото із собачого паспорту зберігатиметься і у електронній базі.
Наразі зоозахисниця готує алгоритм реєстрації тварин у місті і сподівається, що до її ініціативи підключаться й інші відповідні служби та відомства.