Як в Уманському районі соціальні послуги одиноким та одиноко проживаючим громадянам надавали
- 17-05-2015, 12:49
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1293
На території Уманського району проживає 4673 одиноких та одинокопроживаючих громадян, з них 917 одиноких, 3756 одинокопроживаючих непрацездатних громадян. Різних видів соціального обслуговування і соціальних послуг потребують 2606 осіб. Різних видів соціального обслуговування і соціальних послуг потребують 1954 особи. Обслуговано територіальним центром – 1779 осіб, що становить 91 % від потребуючих.
У 51 населеному пункті району 75 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома надають комплекс соціально - побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам (пенсіонерам) згідно чинного законодавства, які за висновками медичного закладу потребують соціально – побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах. Не охоплено обслуговуванням лише 2 населених пункти, так як немає потреби (Піківець, Коржова Слобідка).
Станом на 1 травня цього року на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома перебувають 1068 осіб (одиноких - 750, одинокопроживаючих - 318), з них:
- інваліди війни - 8
- учасники бойових дій - 27
- учасники війни - 224
- сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців - 28
- інваліди з дитинства - 21
- інваліди загального захворювання - 44
- пенсіонери за віком – 716.
За звітний період відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 329 одинокопроживаючих осіб, які мають дітей працездатного віку і вносять плату за обслуговування.
Працівниками територіального центру систематично проводяться обстеження матеріально - побутових умов проживання непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, за даними обстежень визначається потреба щодо надання певних видів допомоги.
З метою здійснення контролю за роботою соціальних робітників та надання їм методичної та практичної допомоги, згідно графіка здійснюються виїзди на села району.
У Рижавському стаціонарному відділенні територіального центру, проживають 13 осіб, з них:
- учасники війни – 3;
- інваліди з дитинства – 2;
- інваліди загального захворювання – 3;
- діти війни – 3;
- пенсіонери по віку – 2.
Утримується установа за рахунок коштів місцевого бюджету, пенсійних відрахувань та благодійних коштів.
Затверджено шефство трудових колективів ПрАТ «Світ меблів-Україна», Уманської об’єднаної податкової інспекції, Приватбанку, ПОСП Уманський тепличний комбінат, селищної та сільських рад, на території яких раніше проживали підопічні.
На обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру – 72 малозабезпечених пенсіонерів, інвалідів всіх груп та категорій, багатодітних сімей, громадян, які опинились у складній життєвій ситуації.
Проведено 6 засідань комісії по наданню грошової допомоги, на якій розглянуто заяви та документи 72 громадян району, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують грошової допомоги з районного бюджету.
За рахунок коштів районного бюджету надано одноразову грошову допомогу 72 особам на суму 210,8 тис. грн., з них: 6 особам, які приймали участь і були поранені у зоні проведення антитерористичної операції на загальну суму 150,0 тис. грн., сім'ї загиблого в зоні проведення антитерористичної операції надана грошова допомога в сумі 30,0 тис. грн.
Надано одноразову грошову допомогу за рахунок коштів районного бюджету 87 потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС в розмірі 100 грн. кожному, на загальну суму 8700 грн.
На базі територіального центру працює відділення соціально – побутової адаптації.
Обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, що частково втратили здатність до самообслуговування здійснюється працівниками відділення соціально-побутової адаптації територіального центру у селах Антонівка, Городниця, Вільшана Слобідка, Піківець, Громи.
В 6 населених пунктах району працівники відділення соціально-побутової адаптації надають соціально – побутові, інформаційні, психологічні послуги 577 одиноким та одинокопроживаючим непрацездатним громадянам (пенсіонерам).
Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 20 сімей поранених учасників антитерористичної операції.
Протягом звітного періоду працівниками відділенням соціально побутової адаптації проведено заходи до Різдвяних свят, Водохреща, до Дня Святого Валентина, до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, до дня захисника Вітчизни, до Міжнародного жіночого дня, в яких взяли участь клієнти даного відділення.
Досягненню позитивних результатів у питанні соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів допомагає співпраця з: місцевими органами охорони здоров’я, відділами: освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним центром зайнятості, радою ветеранів війни і праці.