У Смілі переселенці з Донбасу планують запустити потужне підприємство
- 21-05-2015, 17:45
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 742
Три місяці бізнес-переселенці зі Сходу України намагаються налагодити прибуткове виробництво на площах збанкрутілих підприємств Сміли. Однак арбітражні керуючі, які виконують процедуру ліквідації місцевого Машбуду та радіоприладного заводу «Орізон», із незрозумілих причин зволікають, чим не дозволяють інвестору розпочати роботу, інформує Економіка сьогодення.
Як зарадити відновленню на Черкащині переміщеного з Донбасу ТОВ «КОНЦЕПТ ЮЕЙ» з виробництва продукції полівінілхлориду, вирішувала спеціально створена робоча група на чолі із заступником голови ОДА Юрієм Сасом у Смілянській райдержадміністрації.
– Вперше за багато років замайоріла реальна перспектива запустити серйозне підприємство у Смілі. Тому позиція державних ліквідаторів, які мають захищати державний інтерес, а по суті перешкоджають вливанню інвестицій в місто, викликає здивування, – каже Юрій Михайлович.
Ось і на це засідання жоден з арбітражних керуючих не з’явився. Проте чекати бізнесмени не мають змоги, бо за сприятливих погодних умов треба виконати ремонт приміщень, зокрема полагодити дах. Найближчим часом в регіон прибуде вартісне обладнання, і є занепокоєння, що його доведеться розміщувати просто неба.
– Ми готові відновити стан заводів, навести лад, створити нові робочі місця, випускати продукцію, яка потрібна Україні, але у нас немає реєстрації первинного права власності, що є обов’язковим при процедурі купівлі, немає дозволу Міністерства економіки України на реалізацію майна, – обурюється засновник компанії Олександр Самсоненко. – Одночасно на цих підприємствах йде активний демонтаж конструкцій на брухт.
За результатами засідання комісії, посадовцями прийняте рішення зустрітися з основним кредитором банкрутів – ДП «Обленерго», де контрольний пакет акцій належить державі, отже є надія на порозуміння; спрямувати лист у Міністерство юстиції України для прискорення процесу ліквідації підприємств та реагування на дії ліквідаторів.
– Держава могла отримати кошти, але досі не отримала, я особисто розцінюю це як нанесення шкоди державі. Діяльність ліквідаторів як мінімум виглядає непрофесійною і потребує серйозної перевірки, – вважає Юрій Сас. – Ми будемо боротися за кожного інвестора, за кожне робоче місце.
Утім, підприємці наразі розглядають ще і варіант оренди із подальшим викупом незадіяних виробничих площ ДП «Спектр Сміла».
– Ці об’єкти виставляють на приватизацію, й незабаром їх можна буде купити, – запевнив начальник Фонду державного майна в Черкаській області Віктор Плаха і пообіцяв прискорити цю роботу.