Райони представили перспективні плани об’єднання громад
- 22-05-2015, 09:00
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 834
18-19 травня в Черкаській ОДА проходили слухання проектів перспективних планів об’єднання територіальних громад районів. Фактично всі районні державні адміністрації та виконавчі комітети місцевих рад міст обласного значення представили своє бачення нового територіального устрою підпорядкованих ним територій.
За словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергія Пасічника, дуже важливо, щоб громади озвучували свою думку, вносили пропозиції, обґрунтовували економічну доцільність новоутворень, бо по суті головне завдання реформи – це порятунок територій, де йде демографічний спад.
Презентація деяких планів виглядала просто зразковою, як то Городищенської, Лисянської райдержадміністрацій тощо. Деякі подали кілька варіантів об’єднання. Більшість районів об’єктивно і відверто назвали проблеми, які виникають у ході проведення реформи.
Так, голова Городищенської РДА Інна Ус зазначила, що одною з основних проблем в районі, як і в інших, є проблема реєстрації юридичних осіб.
– Ми вважаємо, що вона має відбуватися на території здійснення виробничої діяльності. Досить багато виробництв зареєстровано в інших областях, отже саме туди надходять кошти від їх податків. Проте земля виснажується у нас. Потрібні зміни в земельному законодавстві, – вважає посадовець.
Це впливає на самодостатність громад, що є найголовнішою умовою у процесі об’єднання. Головна ідея реформування – спрямувати пакет послуг, які нині надають населенню на рівні районних адміністрацій, у новостворені громади, для чого, разом із повноваженнями, вони отримають 60 % податку на доходи фізичних осіб, які збираються на території.
– Представлені моделі будуть запропоновані місцевим осередкам, які внесуть в них зміни на власний розсуд, оскільки об’єднання – справа добровільна, і мета службовців – лише надати фахові консультації, – пояснила директор обласного Офісу реформ Наталія Даньковська.
Бачення ж влади – укрупнювати об’єднання для більшої економічної доцільності та спроможності щодо життєзабезпечення населення. Лунали пропозиції і про утворення міжрайонних сполучень.
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас зазначив, що райони спрацювали оперативно і загалом впоралися із завданням.
– За вашими напрацюваннями ми складемо перспективний план об’єднання громад в межах області, якій буде представлено на сесію обласної ради, – підсумував Юрій Михайлович. – Я хочу подякувати за ту роботу, яку ви провели, за чудові діаграми і гарну подачу, також за спільну плідну співпрацю, конструктив, критику і зауваження.
Він завірив, що обласна влада готова вирушати в райони для надання консультацій, проведення роботи на місцях, спілкування із сільськими головами тощо.