Влада будемо знову ініціювати винесення на сесію плану об’єднання територіальних громад
- 29-05-2015, 12:44
- Черкаси та область / Політика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 913
У тому, що перспективний план об’єднання територіальних громад таки буде схвалений депутатським корпусом впевнений заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас.
– Позицію деяких депутатів ми оцінюємо як намагання забалакати реформи, хоча, можливо, мав місце і ряд об’єктивних причин, – заявив посадовець рід час спілкування з журналістами.
Він впевнений, що реформи необхідні, оскільки нинішні сільські громади здебільшого слабкі і нездатні себе обслугувати. Мовляв, у своїй доповіді голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко дуже переконливо, в цифрах, показав, що понад три чверті сільських громад ледве покривають витрати з адміністрування, тобто фінансують виключно зарплати чиновників. А реформа покликана спрямувати кошти місцевих бюджетів на потреби населення.
– Уряд, зокрема Мінрегіонбуд, ретельно попрацював над розробленням методики організації потужних громад, створена необхідна законодавча база. У нас, щоправда, залишалося мало часу на підготовку моделей об’єднання в районах, але кожна райдержадміністрація розробила свій перспективний план, на підставі чого робоча група при ОДА підготувала загальний попередній план об’єднання територіальних громад області та проект рішення обласної ради з його схвалення, – пояснив посадовець.
На жаль, рішення не набрало потрібної кількості голосів, і таку ситуацію слід виправити.
– Ми поїдемо в кожний район, будемо говорити із громадами, – запевнив Юрій Михайлович, – готові йти на поступки навіть стосовно відходу від певних положень методики.
Водночас, за його словами, треба вести роботу з депутатами, хоча сьогодні дуже важко працювати з обласною радою, яка фактично не змінилася з часів панування «Партії регіонів». Незрозуміла і позиція деяких депутатів фракції «Батьківщина», які критикують реформу влади, хоч і представляють провладну більшість. Заступник голови ОДА зауважив, що сприймає тільки раціональну критику і не хотів би чути неаргументовані вислови на кшталт загрози для існування області.
– У другій половині червня ми будемо знову ініціювати винесення питання схвалення уточненого перспективного плану об’єднання територіальних громад області на сесію обласної ради. Спробуємо переконати ще ряд депутатів підтримати його, проте без тиску. Сподіваюся, що цього разу нас почують і зрозуміють, бо інакше ми не зможемо рухатися далі, а реформи у країні неминучі, – наголосив Юрій Сас.
– Я сподівався, що у наших депутатів вистачить стратегічного бачення, щоб підтримати перспективний план об’єднання територіальних громад, але, на жаль, схвалення плану відтерміновується, – прокоментував рішення сесії обласної ради директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник.
Він спростовує багато закидів із боку депутатів обласної ради щодо неправильного підходу в інформуванні та недостатньої роботи з громадами, які пролунали на сесії. Тільки керівництвом області здійснено понад 20 поїздок у райони, а більшість голів райдержадміністрацій об’їздили чи не кожну сільську громаду на своїй території у пошуках оптимальних рішень об’єднання. Були розглянуті всі запропоновані варіанти і випрацювана структура, яка, натомість, передбачає внесення змін і коректив у процесі реалізації.
– Всі пропозиції, які звучали, ми намагалися максимально врахувати, – каже Сергій Леонідович, – навіть пішли на часовий люфт у плані подачі документів. Ще вчора вносили зміни щодо Черкаського району з огляду на рекомендації сільських голів. Тому закиди про те, що ми не почули думку громад, несправедливі. Хоча, можливо, дійсно, кілька віддалених сіл ми не мали змоги відвідати, але перспективний план на те і перспективний, що відкритий до змін та уточнень.
Так само відкидає директор Департаменту і звинувачення представника асоціації селищних рад, що нікого з асоціації не запрошували в робочу групу. За його словами, керівник асоціації входить до складу групи, і якщо не міг відвідувати засідання, мав надіслати свого представника.
– По суті, на сесії план було перекреслено, ми увійшли до складу тих областей, які фактично відмовляються від впровадження реформ, принаймні відкладають їх. Як наслідок – ми втрачаємо підтримку Фонду регіонального розвитку. Кабмін насамперед фінансуватиме ті області, які мають перспективні плани об’єднання територіальних громад.
Директор Офісу реформ Наталія Даньковська уточнила, що це 70 млн гривень, проте ще є шанс отримати ці кошти. Треба тільки ще раз скликати позачергову сесію і такі схвалити план.
– Це дасть можливість громадам, які готові, впроваджувати реформи. Але, згідно із законодавством, без перспективного плану вони не отримають ані доходів, ані повноважень, – зауважила вона та висловила сподівання, що логіка і розуміння в депутатів переважать, і вони дадуть змогу області розвиватись.