20 робіт із своєї персональної виставки художниця Любов Міненко подарувала музею

Любов Міненко - член Національної спілки художників УкраїниУ науково-дослідному відділі "Народне декоративне мистецтво Канівщини" Шевченківського національного заповідника нещодавно відбувся творчий вечір "Світ у моїх долонях" і відкриття ювілейної виставки "Соната канівських ночей" талановитої художниці Любові Міненко

Любов Міненко - член Національної спілки художників України, переможець ІІІ і ІV Міжнародного "Конкурсу без кордонів", лауреат премії імені Василя Стуса. Світогляд мисткині сформований під впливом творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Григорія Сковороди та маминих пісень. У її роботах є відчуття вольності й волі, в них живе душа України.

Народилася Любов Павлівна 5 травня 1950 року в м. Канів. Вона з дитинства поринула в прекрасний світ мистецтва, який пізніше став життєдайною силою її власних творів. Під впливом незбагненно мальовничої краси народжувався й утверджувався талант художниці.

Потяг до малювання в Люби проявився в 5-у класі. Першим його помітив директор школи №2 Іван Сорокопуд. За талант нагородив школярку поїздкою до Москви. Директора підтримав і батько Любові, він сказав: "Я завжди думав, що Люба буде художницею". Мама також заохочувала художницю, в усьому їй допомагала.

Після школи Любов вступила до художнього інституту. Важко підкорявся їй пензель, але вона наполегливо й сумлінно пізнавала мистецтво живопису. Своїм учителем у вузі вважає Данила Лідера. Він навчав вкладати в картину не лише руку, а й серце.

У 1973 році Любов Павлівна вийшла заміж за Миколу Міненка, інженера, художника. За розподілом подружжя поїхало до Хмельницького, працювати там у музично-драматичному театрі. Згодом подружжя повернулося до Києва. Через якийсь час Л. Міненко отримала замовлення від монументального цеху при Національній спілці художників - викарбувати для Київського Палацу одруження панно.

Утім, найбільш потужним поштовхом для творчості стала виставка в музеї Т.Г.Шевченка в Києві, де подружжя експонувало свої роботи. І ось, нарешті, воно - справжнє натхнення! Таке, як вітер - невловиме, тендітне - як перший цвіт яблуні, як веселка - різнобарвне, тепле й ніжне - як перше кохання. Працювала художниця до знемоги й за три місяці зробила близько сотні картин і тканинних аплікацій.

Виставка стала сенсацією. Захоплення викликали не стільки Миколині, як Любині твори. Їх відразу купували іноземці для своїх колекцій.

А далі - запрошення на виставки в різних музеях Києва, Москви, Львова, Черкас, Канева.

Доробок у нашої талановитої землячки великий - більше 1000 акварелей, 300 полотен олією й темперою, понад 100 авторських аплікацій, 20 пастелей. Значна частина творів зберігається в приватних колекціях за кордоном: у Франції, Австрії, Австралії, Ірані, Голландії, Великобританії, Канаді, Німеччині, США, Хорватії й інших країнах світу.

Джерелом натхнення для творчості художниці є рідні доньки Ярослава і Леся, внуки Катерина й Данилко.

2003 року, відмовившись від столичних спокус, художниця повернулася до рідного краю - в Канів, на свої рідні Бовани, і створила кількасот вражаючих полотен. Тож маємо картини: "Канівські кручі", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Ой, ти, місяцю-місяченьку".

Як сказав літератор та художник Анатолій Горовий: "Любов Павлівна пише не пейзажі, а енергетику Канева".

…На вечорі в науково-дослідному відділі "Народне декоративне мистецтво Канівщини" Шевченківського національного заповідника були присутні шанувальники творчості художниці, люди, не байдужі до безцінного надбання мистецтва, до невичерпного джерела людської душі. Із словами привітання виступили: представник Канівської міської ради Микола Москалець, в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Мар'ян Піняк, директор Канівського коледжу культури і мистецтв, відокремленого підрозділу Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Віктор Тихомир, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Ірина Ренькас, працівниця міського відділу культури Галина Заболотна, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, член Cпілки майстрів України Володимир Толстоп'ятов, художниця, голова Канівської творчої спілки "Мистецька   скарбничка" Марина Морозова, викладачі Канівського коледжу культури і мистецтв, подружжя Галина й Василь Туліни, донька художниці Любові Міненко Ярослава, художниця Ольга Плетінь, старший науковий співробітник Києво-Печерської лаври, літератор, художник Анатолій Горовий, поетеса, берегиня Війська Запорізького Низового Олеся Чайка.

Також ювілярку привітали піснями: хор ветеранів війни і праці "Лада", студенти, бандуристки Канівського коледжу культури і мистецтв і Олеся Чайка.

Любов Міненко подякувала присутнім за привітання й повідомила, що всі свої 20 робіт із цієї виставки дарує музею.

Ніна Басиста, старший науковий співробітник Шевченківського національного заповідника

Теги: Канів

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Черкащині призначені для бійців АТО землі чиновники роздають своїм родичам (відео)
  2. Досі невідомо, для чого будували підземні тунелі у Черкасах, - краєзнавець
  3. На Черкащині визначено вакансії з найвищим рівнем оплати
  4. Карашинська ОТГ: три незвичайні фестивалі, дружба з КНР та унікальний проект розвитку громади
  5. Які найбільш запитувані та високооплачувані професії на Черкащині
  6. У Христинівці зникла 80-річна бабуся
  7. На Черкащині підготовлений до втілення унікальний проект, що охопить 23 ОТГ у 13 районах області
  8. За фактом розпусних дій відносно школярки в місті Черкаси викрито зловмисника
  9. Новоутворені об’єднані громади Черкаської області вже працюють над налагодженням міжмуніципального співробітництва
  10. Провідні алжирські дистриб’ютори продукції для сільгоспвиробників зацікавилися добривами та засобами захисту рослин черкаського виробництва
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ