Селяни припускають, що доведеться пасти худобу на газонах перед будівлею ОДА
- 2-06-2015, 19:57
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1020
Обласна та районна влада запевняє, що сприятиме розвитку кооперативного руху задля продуктової незалежності та розвитку дрібного товарного виробництва на селі – та це в заявах та різного роду меморандумах.
Однак разом з цим за сприяння влади зявляються прокладки, метою яких є заробляння коштів на людях, що самостійно створюють додаткову вартість. А за сприяння чиновників частину додаткової вартості мають віддавати відвертим дармоїдам. І все тому, що в них документи в порядку, пише Кропива.
Показовим є приклад земельної “холодної війни” за пасовища в селі Білозір’я, Черкаського району. 400 га землі, де споконвіку місцеві випасали худобу, передали одній особі. В конфлікт втрутилася і голова обласної ради Валентина Коваленко, і голова Черкаської РДА Костянтин Омаргалієв. За словами останнього, у травні конфлікт було вичерпано, а «фермер» Танцюра П.В., якому пощастило взяти в оренду на 10 років 400 га, нібито вже був готовий поділитися землями із новоствореним кооперативом «Заозерянський».
- На сьогодні в кооперативі 95 осіб, 150 голів лише великої рогатої худоби. Ми створили кооператив, — ці процеси нібито підтримуються на державному рівні задля продовольчої безпеки, є в планах організація міні молокозаводу. Проте це все може звестися нанівець, оскільки до сьогодні ми офіційно не маємо ні землі для випасу худоби, ні землі для сінокосів, - розповідає голова кооперативу Сергій Прітченко.
Попри те, що земля віддана одному фермеру, люди фактично самовільно продовжують випасати худобу там де робили це споконвіку, обіцяють зайнятися і заготівлею сіна.
- На цей час вся земля знаходиться в оренді у фермера Танцюри, який немає ані худоби, ані техніки. Люди ж налаштовані рішуче, ми випасаємо худобу там де це робили завжди, зараз підходить час заготівлі сіна. Танцюра нам говорить, що виставить охорону і не дасть цього робити, очевидно що буде конфлікт. Такі «фермери» як Танцюра – це ніщо інше, як своєрідна прокладка. Розраховано все на те, щоб ми укладали з ним угоди суборенди і платили йому за пасовища, а не державі напряму, звичайно ж із маржою, - розповідає Сергій Володимирович.
На сьогодні селяни підрахували, що їм потрібно 170 га посовищ і сінокосів, за них вони готові платити державі, а не приватнику, який очевидно, що в корупційний спосіб став місцевим «паном».
В разі загострення конфлікту, місцеві не виключають, що прийдуть пасти худобу на газонах перед будівлею Черкаської ОДА.
- Одне беззаконня – породжує інше. Тому ми будемо користуватися цією землею. В разі загострення конфлікту будемо пасти спочатку дрібну худобу під стінами обладміністрації, щоб нас нарешті почули, - відзначає голова кооперативу.