Проти судді, яка винесла ухвалу про ліквідацію «ЧПК», порушили кримінальне провадження
- 8-06-2015, 21:27
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 838
Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко переконаний, що “Черкаська продовольча компанія” має працювати надалі зі збереженням півтисячі робочих місць. Про це він заявив на зустрічі із представниками підприємства.
“ЧПК” годує сотні черкаських родин, йдеться про його працівників, – наголошує Юрій Ткаченко. – І ніхто не має права цим нехтувати. Тут у всіх має бути державницька позиція. Тим паче саме підприємство вже має план санації, тобто розробило заходи задля свого фінансового оздоровлення та задоволення вимог кредиторів”, – сказав Ткаченко.
Гучний скандал навколо “ЧПК” спалахнув на початку травня. Опісля того, як Господарський суд Черкаської області визнав його банкрутом.
“Підприємство справді має кредитні зобов’язання як перед ще донедавна російським “Альфа-банком”, так і перед іншими кредиторами, – пояснює правозахисник, який відстоює інтереси трудового колективу “ЧПК”, юрист Валерій Макєєв. – Але майна й активів “ЧПК” достатньо для погашення всіх боргових зобов’язань. Утім суд, не дослідивши документи, які свідчать про платоспроможність підприємства, виніс ухвалу про початок ліквідаційної процедури. Проти судді вже порушено кримінальне провадження. Це вперше в області маємо такий прецедент. Відкрито також кримінальні провадження і щодо арбітражного керуючого – ліквідатора підприємства”.
На сьогодні від представника “ЧПК” уже подана апеляційна скарга на постанову Господарського суду про визнання підприємства банкрутом. Ще одну апеляційну скаргу подав державний банк “Укрексімбанк”. Вона стосується занадто високої грошової винагороди ліквідатору за рахунок майна, що перебуває в заставі цього банку. Оскільки саме “Укрексімбанк” є головним кредитором-заставоутримувачем.
“Укрексімбанк” зайняв виважену позицію, – зауважує представник учасників ТОВ “Черкаська продовольча компанія” Сергій Подобєдов. – Натомість “Альфа-банк” заявив: або ми гасимо борг відразу, або “військові дії”. Їх і почав, відкинувши всі наші пропозиції щодо перемовин. Ми вже мали подібну ситуацію два роки тому з цим же банком. Урешті, Черкаси залишилися без підприємства з виробництва медичних препаратів, де було кількасот робочих місць. А воно навіть було не боржником, а поручителем”.