«Автомайдан-Черкаси»: Суди затягують справи, але ми добиватимемось їх розгляду - і покарання правопорушників
- 11-07-2015, 13:00
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1301
Громадські активісти звинувачують суди у навмисному затягуванні розгляду справ «виловлених» ними порушників - аби ті не відповідали за законом.
- Із найбільш «гучних» останніх наших справ – затримання за кермом у нетверезому стані слідчого Чорнобаївського райвідділу – і в такому ж стані, оперуповноваженого Уманського райвідділу. Останній на службовому авто ледь не протаранив автівку ДАІ. Але пригнічує той факт, що у суди максимально затягують розгляд цих резонансних справ, - констатує голова громадської організації «Автомайдан-Черкаси» Сергій Яковенко. - Згідно кодексу про адмінправопорушення, якщо рішення не приймається протягом 3 місяців – справа автоматично закривається. У випадку із уманським правопорушником у погонах, лише присутність у залі суду громадськості перешкодила суду виправдати зловмисника. Досі залишається непокараним і депутат Будищанської сільської ради, затриманий ще навесні «на гарячому» - із сітками з рибою, у стані алкогольного сп’яніння, після нападу на рибінспектора і громадських активістів. Суд досі не прийняв рішення у цій справі – але ми все одно доведемо це до кінця, бо супроводжуємо кожну конкретну справу від затримання до судового рішення.
Як відомо, нещодавно на базі громадської організації «Автомайдан-Черкаси» було створено громадське формування «Черкаський Автомайдан», яке із часом має стати муніципальною поліцією Черкас.
- Для повноцінної роботи муніципальної варти потрібні транспорт, пальне, спецзасоби і засоби зв’язку – проте, сьогодні ми не маємо навіть форми, - зазначає голова «Черкаського Автомайдану» Юрій Кравець. – І у декого із водіїв дійсно виникають питання, коли до тебе під’їздить два цивільних авто, звідки виходить компанія чоловіків із восьми - і починає тебе запитувати «Чого їздиш п’яним?..»
За словами Юрія Кравця, громадські активісти і сьогодні діють у режимі муніципальної міліції. Укладаються графіки чергувань, які узгоджуються із правоохоронцями, а по закінченню кожного чергування складаються звіти, що передаються до райвідділів. Усіх членів громадського формування «озброєно» збірником методичних рекомендацій, алгоритмів дій, інструкцій та законодавчих актів. Тож прообраз муніципальної міліції знає, як діяти, діє, проте поки що – на громадських засадах.
Із нашого досвіду – присутність громадських активістів під час перевірок на дорогах та вулицях міста дієва навіть тому, що це допомагає погасити конфлікти, які виникають під час перевірок або затримання. Людина бачить, що у складі патруля є громадськість – і вже не починає розповідати про свавілля - «мєнтовський бєспрєдєл», не каже, що їй «це підкинули». У нашій присутності інспектори дійсно все завжди роблять «по букві закону». Навіть коли нас у той час на чергуванні немає, ми по дзвінку виїжджаємо і залагоджуємо усі конфліктні ситуації.
…Сьогодні у Черкасах роботи із охорони правопорядку більш, ніж вистачає. Минув тиждень, як ДАІ працює у новому режимі – у Черкасах було знято усі блок-пости, крім дамби - тож наразі місто патрулює аж 5 екіпажів ДАІ. У перший же день наших спільних патрулювань було затримано 5 нетверезих водіїв. Вони просто звикли до того, що впливати на них було особливо нікому – і «розслабилися». У наших людей – на відміну від європейців або американців, відсутній страх невідворотності покарання, що є потужним фактором утриматися від хуліганства або випивки за кермом. Більше того – днями довелося бачити випадок, коли увесь двір вийшов захищати сусідів, які не лише влаштували п’яні гонки на вулицях міста, але й вчинили напад на працівників ДАІ…