Все більше черкащан потрапляють на лікарняні ліжка через спеку
- 15-07-2015, 20:09
- Черкаси та область / Відео
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 802
Температурний максимум вкладає черкащан на лікарняні ліжка. Через примхливу погоду викликів "швидкої" побільшало в рази. Активізувались інфаркти, інсульти та гіпертонічні кризи. У групі ризику опинилась навіть молодь. Вікторія Хамаза знає більше.
Із рибалки на лікарняне ліжко. Так для Анатолія Карповича закінчилася звична прогулянка з вудкою. Через декілька годин на сонці пенсіонеру раптово стало зле. Уже в Черкасах йому діагностували інсульт, інформує vikka.
Анатолій Карпович, хворий: "Почало все крутитися навколо мене. Тиск 178, блювота почалася. То була остання крапка. Бо до лікарів я не звертався ніколи. 76 років але я все обминав. Оглух на ліву сторону, я не відчуваю"
А от Олександру стало зле під час роботи на дачі. Чоловік саме порався на городі, коли відчув незвичні симптоми.
Олександр Михайлович, хворий: "Запаморочення страшне, блювотні позиви, координація слабувата. Я не бачив нікого, відкрити очі було неможливо"
Стан Олександра стабілізовували аж дві бригади "швидкої". Потому – за його порятунок взялися медики 3-ої лікарні. Лише зараз, зізнається Олександр, зрозумів: на лікарняне ліжко потрапив через власну необачність.
Олександр Михайлович, хворий: "Спека раз, куріння два і три – вночі треба спати, особливо, кому вже років є. А не дуркувати біля комп’ютера"
Кількість таких хворих зросла майже на 15%, збентежені лікарі. І це лише за останні кілька тижнів. Лікарі кажуть: найважче переносити спеку літнім людям. Проте у групу ризику потрапляють і люди молодші.
Наталія Яковлєва, завідувач неврологічного відділення 3-ої міської лікарні: "Категорично заборонено всім під час спеки вживати алкогольні напої. Особливо молодь полюбляє пиво. Протягом доби бажано до 16 години вжити від 2 до 3 літрів рідини. Водним балансом нашого балансу, це калій магній, кальцій, якого не вистачає в організмі, і приводить до порушення і серцевої діяльності, і мозкової діяльності"
Тамувати спрагу медики радять натуральною мінеральною водою, квасом чи соками. Крім цього, кажуть, слід часто вимірювати тиск – незалежно від віку. Адже хворобу краще профілактувати, аніж лікувати.