КрАЗ показав «Кобру»
- 19-07-2015, 16:42
- Україна / Авто
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 3919
Сімейство бронеавтомобілів КрАЗ, що випускаються за ліцензією канадо-еміратської компанії Streit Group, поповнилося новою моделлю Cobra APC.
Бронеавтомобіль КрАЗ «Кобра», створений на базі позашляховика Toyota Land Cruiser 200, призначений для перевезення особового складу, посадових осіб та застосування в якості транспортного засобу для встановлення спеціальних засобів і розвідувальних систем. Система спостереження забезпечує цілодобове спостереження за місцевістю і дорогою через бронестекла і з використанням різних приладів спостереження, в тому числі тепловізорів.
При виготовленні кузова автомобіля була задіяна балістична сталь з максимальною товщиною в 6,5 мм, а днище для захисту від підриву на мінах виконано з 6 мм маловуглецевої сталі. У опціональному виконанні бронеавтомобіль може бути оснащений додатковими керамічними та композиційними Add-On броньовими плитами. Для аварійного покидання бронеавтомобіля в стелі кузова обладнані два люка.
Салон автомобіля корисним об'ємом в 5,7 кубічних метра має гнучку конфігурацію і залежно від конкретних вимог в трехдверной модифікації кузова з розсаджуванням 2:6 (командир, водій і 6 членів екіпажу) або в пятидверной модифікації кузова з розсаджуванням 2: 2: 4 (командир, водій і екіпаж). Однак, тридверна версія не дозволяє десанту швидко залишити бронетранспортер у разі виникнення небезпеки або скористатися дверима в якості додаткового захисту від вогню стрілецької зброї. А перевантаженість десантом в шість чоловік з командиром і водієм не сприяє ефективному застосуванню бойової групи в ході раптового зіткнення з противником або відбиття удару із засідки. До того ж розсадження десанту спиною до бортів не дозволяє вести вогонь у без значної витрати часу і погіршення розташування останнього.
Додаткове обладнання для бронеавтомобіля Cobra APC може включати в себе систему кондиціонування повітря, системи централізованого контролю тиску в шинах, відеоспостереження та GPS-навігації, систему оповіщення та сигналізації, обладнання УКВ/КВ - радіозв'язку, систему перетворення електроживлення 12 / 24В сумісні з НАТО-вським стандартом STANAG 4381.
Броньований моторний відсік автомобіля дозволяє захистити двигун від впливу стрілецької зброї і не перетворити авто в нерухомий об'єкт вогневого ураження. В якості силових агрегатів в моторному відсіку автомобіля можуть бути встановлені як дизельні мотори, так і двигуни, що працюють на світлому паливі. В одному з варіантів пропонується установка дизельного 8-циліндрового мотора з робочим об'ємом в 4,5 літра, здатним розвивати потужність в 236 кінських сил. Альтернативою йому може служити бензиновий 8-циліндровий 5,7-літровий двигун з максимальною потужністю в 381 кінську силу. Капотная компоновка моторного відсіку дозволяє при підриві на міні або фугасі поглинути основну частину енергії вибухової хвилі. Броньований паливний бак вміщує 93 літри пального.
Висока швидкість і прохідність автомобіля досягається не тільки наявністю потужного дизельного двигуна і повного приводу, незалежною підвіскою і блокуванням диференціалу, а й наявністю багатоступінчастої автоматичної коробки передач.
Система управління озброєнням повинна забезпечувати дистанційне керування озброєнням та ведення прицільного вогню в будь-яких умовах обстановки, з коротких зупинок і в русі.
На бронеавтомобілі встановлюється модуль дистанційно керованої кулеметної установки з 12,7 мм і спареним 7,62 мм кулеметом і 40 мм автоматичним гранатометом. Башта з відкритим верхом захищає навідника від ворожого вогню броньовими плитами і куленепробивним вікнами, забезпечуючи йому огляд в 360 градусів. Для боротьби з вертольотами і танками противника, які мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, в тому числі з динамічним захистом, при участі в великомасштабних бойових діях бронеавтомобілі можуть мати висувний модуль ПТРК «Бар'єр» з 2-ма уніфікованими протитанковими ракетами Р-2.
Тут використана напівавтоматична система наведення по лазерному променю. Виявлення мети і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести стрілянину в складних погодних умовах.
Наявність лебідки, розміщеної і в передній і в задній частині бронеавтомобіля, скорочує час на вирішення раптово виникаючих завдань, таких як буксирування або витягування застряглих машин.
У комплектації Cobra VBAS (Vehicle Borne Assault System) комплектується базовою штурмовою системою, призначеною для забезпечення швидкого доступу в будівлі, літаки, кораблі біля портової стінки, громадський транспорт, а також для подолання стін і парканів. VBAS може вирішувати широке коло військових завдань, а також буде корисною при проведенні операцій правоохоронних органів і антитерористичних операцій.
Спеціальне обладнання і тактичні штурмові драбини VBAS поставляються компанією FDS і є перевіреною системою, яка використовується більш ніж в 30 країнах світу військовими, спецназом, поліцією та іншими державними установами.
В якості основи VBAS використовується трубчаста конструкція, яка дозволяє користувачам розміщувати різне обладнання, в тому числі - багаторівневі сходи і регульовані передні штурмові апарелі.
Доступ на дах машини організований за допомогою драбини закріпленої на кормі авто або додаткових приставних драбин з бортів. Можливість варіювання висоти рампи від 3 до 8,5 метрів забезпечує швидкий доступ в будівлі і літаки. У свою чергу штурмова рампа може комбінуватися з різним спеціальним обладнанням, таким як Козлова підйомна платформа, гідравлічна система, тросова система, що дозволяють користувачам швидко перекинути трос через стіни і паркани до двох метрів у висоту. Це може значно скоротити час, необхідний для досягнення мети.
За матеріалами autotheme.info