Військове паломництво започаткували на Черкащині
- 26-07-2015, 15:19
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1016
Два дні на зміцнення духу. Віднині на Черкащині є нова традиція. Тут започаткували військове паломництво.
Понад півсотні бійців у суботу з’їхалися на Чигиринщину. Тут вони набиратимуться духовних сил усі вихідні. Про це подбають священнослужителі. На добру справу всіх благословив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.
– Ми освятили храм на честь Петра Калнишевського на хуторі Буда, – каже Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України. – Тепер із Суботова починаємо паломництво до тутешніх святинь. Це все для того, щоби надихати на подвиги наших патріотів. А надихатись нам треба, бо йде війна. Наш ворог – колись братній народ. Але він звершив агресію проти братнього народу, а тому гріх має подвійний. А ми повинні захищати свою землю, свій народ і державу. Так захищати, як це робили наші пращури.
Військове паломництво, пояснює голова Черкаської ОДА, віднині буде щорічним. Подібні вже запровадили до Люрду, що у Франції, та до Зарваниці, що на Тернопільщині.
– Але наша Холодноярська проща унікальна, – пояснює Юрій Ткаченко. – Тому що таборування буде просто неба. Із військовими працюватимуть священики УПЦ КП. Це – духовно-психологічна реабілітація. Та й саме паломництво відбуватиметься в унікальному місці – Холодному Яру. Тут панує дух свободи й боротьби. Сама земля надихає.
Військовий Роман Дубовий із автобату. Тут зі своїми побратимами. Чоловік майже рік, як мобілізований. Пройшов 31-ий блокпост, Щастя, Лисичанськ тощо.
– Я сам із Білої Церкви, в Холодному Яру вперше, – каже Роман. – Тут справді особлива енергетика. І така реабілітація дуже потрібна бійцям. Без сили духу у війні не перемогти. Дуже часто військові соромляться, що їм потрібна така допомога. Але після побаченого, повірте, вона таки вкрай необхідна всім.
Нагадаємо, в суботу патріарх Філарет освятив у Холодному Яру першу в Україні козацьку церкву останнього отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Очільник області сподівається, що вона стане духовним центром для паломництва українців. А головне – об’єднає вірян.