Черкаський театр. Місяць після пожежі
- 2-08-2015, 15:17
- Черкаси та область / Театр / Відео
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1229
На відбудову черкаського театру знадобиться щонайменше 2-3 роки, а сума збитків, завданих пожежею, складає близько 83 млн. грн.
Остаточних причин виникнення полум’я правоохоронці досі не називають, слідство триває, повідомляє Громадське ТБ.
На відновлення покрівлі та вікон необхідно близько 20 млн. грн. Про це повідомив очільник області Юрій Ткаченко. Основні джерела фінансування – резервний фонд державного бюджету. Вже найближчим часом 995 тис. грн. виділять з резервного фонду обласного бюджету та стільки ж – із резервного фонду Черкаської міської ради.
Директор театру Володимир Осипов розповідає: фахівці готують технічну документацію, щоб очистити глядацьку залу від завалів. Коли розпочнеться ремонт, стане відомо у серпні.
– До початку зими, я так сподіваюся, буде вирішено проблему перекриття цього провалля, і вже чекатимемо весни, коли почнуться більш активні роботи з відновлення театру, - зазначає Володимир Олексійович.
Причину займання правоохоронці поки не називають. За словами очільника обласного УМВС Владислава Пустовара, полум’я виникло на балконі третього поверху. Звідти поширилося на всю глядацьку залу. Слідство розглядає кілька версій, зокрема недбале поводження з вогнем та підпал. На місці появи вогню знайшли порожню пляшку з-під коньяку та недопалки. Опитано 100 людей. Нині тривають експертизи, що проводить Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр:
– Зараз проводиться хімічна експертиза по виявленню можливих речовин, які могли спричинити загорання, і металографічна – по залишках дроту, який виявлений там на місці загорання, - пояснює начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар.
Коли з᾿являться результати експертиз, які допоможуть встановити причини пожежі, головний міліціонер області прогнозувати не береться.
З᾿ясувати причини загорання ускладнює наступний фактор: театрали, які намагалися загасити полум᾿я, викликали рятувальників через півгодини – коли зрозуміли, що самотужки з вогнем не впораються.
– Коли прибув перший пожежний підрозділ і люди зайшли у залу, там уже неможливо було працювати без захисних апаратів, - зазначає речник начальника управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко. – Стало зрозуміло, що неможливо врятувати всю споруду, треба чимось жертвувати. В даному випадку, якщо вже горить зал, то можна вести мову лише про те, щоб не дати вийти вогню із залу.