У повітрі Черкас сьогодні виявлено перевищення оксиду вуглецю (карта)
- 3-09-2015, 17:11
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 994
У зв’язку зі зверненнями жителів Черкас на забруднення атмосферного повітря 3 вересня Черкаським міським відділом ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» виконано дослідження атмосферного повітря в наступних точках:
- вул. Гагаріна, 75 район м-ну «Гранд-маркет»
- вул. Хрещатик, 251
- вул. Б. Вишневецького, 38.
В результаті проведених досліджень у всіх точках виявлено перевищення гранично допустимої концентрації оксиду вуглецю в атмосферному повітрі в 1,2 рази (згідно Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць ДСП-201-97).
Синоптики прогнозують покращення ситуації вже 5 вересня
Атмосферні фронти із заходу, які проходитимуть Черкащиною 5-6 вересня, зумовлять короткочасні дощі, що мають знизити показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистити атмосферне повітря. До того ж, посилений вітер прискорить процес очищення повітря, повідомили у прес-службі Черкаського обласного центру з гідрометеорології.
Як повідомляють в обласному гідрометеорологічному центрі, денні температури поступово знижуватимуться. 5-6 вересня вдень очікується +21−+26°, а 7-8 вересня −+18−+23°.
Сьогодні ж зранку у повітрі спостерігалася помірна задимленість. Лабораторія спостережень за забрудненням атмосфери м. Черкаси в пробах за 7 годину ранку зафіксувала зростання концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 4 разів. Радіаційний фон у Черкасах зранку становив 11 мікрорентген на годину, а в області − від 12 до 16 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів.
− Приземна інверсія та слабкий вітер переважно західного напрямку сприяють накопиченню у повітрі шкідливих домішок, що негативно впливає на здоров’я людей і навколишнє середовище, − повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. − У зв’язку із ситуацією, що склалася, метеостанції області частіше вимірюють показники радіаційного фону та повідомляють важливу інформацію громадськості.