Звести тимчасовий дах над Черкаським драмтеатром можна було б за два місяці

керівник робочої групи з реконструкції Черкаського обласного драматичного театру, архітектор Юрій КалашникЗвести тимчасовий дах над драмтеатром можна було б за два місяці, вклавшись у 300 тисяч гривень, а не невідомо коли за 20 мільйонів.

Про це у інтерв’ю виданню Акцент розповів керівник робочої групи з реконструкції Черкаського обласного драматичного театру, архітектор Юрій Калашник.

— Юрію Івановичу, роботи ще немає, але, принаймні, озвучені ключові цифри: на реконструкцію необхідно 83 млн гривень, на накриття — 20 мільйонів. Щоправда, незрозуміло: на дах окремо, чи „в тому числі“.

— Про це треба питати у тих, хто здійснював оцінку. Для мене є очевидним, що ні про яке перетворення нашого драмтеатру в сучасний центр театрального мистецтва вже не йдеться. Дай Боже, зробити усе, як було. А коли все тільки починалося, на архітектурній раді спеціалісти одностайно висловилися за те, щоб сповна скористатися ситуацією і просто кажучи, зробити заклад іншим.

Позбутися аскетизму будівлі, наповнити її відповідним мистецьким змістом поза межами зали. Щоб глядачеві там хотілося бути і до, і після вистави. А так — які збитки, стільки й на відновлення. Копійка в копійку. В принципі, так навіть не буває.

— Але ж Ваш варіант був би неспівставно дорожчим.

— Це перебільшення. Дорожчим, але усього десь на чверть. У підсумку така реконструкція могла б коштувати трохи більше 100 млн гривень.

— Я не фахівець, та мене здивувала цифра „на дах“. Це що, тимчасове накриття влетить у таку суму?

— Очевидно, капітальне. Утім, питання до фахівців „Черкасцивільпроекту“. Там не лише дах, ще монолітний пояс, зміцнення конструкцій, встановлення вікон. Але зрозуміло, що будувати почнуть згори. Можна я більше нічого не казатиму?

— Добре. А який вихід?

— Тимчасове тентове накриття. Кілька трубчатих металевих ферм, прогумований матеріал. Зробити заготовки і секційно доставити їх на місце. Потім колісним краном з великою стрілою типу „Като“ підняти їх і закріпити. Головне — мінімізувати парусність.

— А потім?

— А тоді вже спокійно вирішувати, який театр нам потрібен. Конкурс проектів, підготовка відповідної документації — чи на розширену реконструкцію, чи на утилітарну. Зрештою, акумуляція коштів. Фактично ж отих 20 мільйонів ще й близько немає! Натомість, осінь вже є.

— Скільки може коштувати Ваш варіант і скільки часу знадобиться для його втілення?

— Попередньо це тисяч 15-20 на проектні роботи та 250-300 на виконання. По часу — до двох місяців.

— У такому разі й коштів резервного фонду обласного бюджету тричі вистачило, там щось до мільйона передбачено. Бо кабмінівських 18 мільйонів можна чекати дуже довго. Юрію Івановичу, а архітектори — тобто ви, Василь Дмитренко, Віталій Чернуха, — вже робили якісь попередні ескізи театру, який би міг з’явитися на місці старого?

— Звісно ні. Навіть ескіз — дуже серйозна й відповідальна робота, що потребує багато часу. Це ж не тематичний малюнок студента худграфу. На сьогодні в плані реконструкції між обласною владою і архітектурною радою немає жодних контактів. Ми ще в липні виклали очільникам своє бачення ситуації. Звідти — ні звуку, ні папірця. Архітектори поза процесом, і це, щонайменше, дивно.

— Ви особисто маєте досвід проектування чи реконструкції закладів культури?

— І проектування, і реконструкції, і реставрації, і кап-ремонтів. Від цирку до кіноконцертних комплексів. Філармонії, театри — усього було. От щойно пригадалося — колись у Донецьку наша група здавала саме кіноконцертний комплекс. Вже на руках мали повний пакет документів, а тут кремлівський переворот, Хрущова усунули. За ним — кадрові перестановки на місцях. А нові керманичі вирішили нічого не будувати. Тож як не дивно, успішність професійних задумів дуже залежить від влади, та й політики загалом. Хоча б у сфері культури. Приміром — де театр, а де вибори. Але днями один посадовець конфіденційно зізнався: дуже ймовірно, що до виборів із нашим „пожежним“ об’єктом нічого не відбуватиметься…

P.S.

Ця розмова відбулася минулої п’ятниці, щойно Юрій Калашник повернувся з сесії облради, де депутати мали розглянути проект рішення про звільнення театру від сплати надходжень від орендної плати до загального фонду обласного бюджету. Та й взагалі визначитися, що робити далі. Не дочекався, адже мав невідкладні справи в офісі. А невдовзі з’ясувалося, що не дочекався б у будь-якому випадку: до 14 години в залі вже не було не те що кворуму, а більшості обранців. Але про те, що „театр треба рятувати“, ми від них ще обов’язково почуємо.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ