Черкаські ОСББ цього року отримали рекордне фінансування з міського бюджету
- 23-09-2015, 12:13
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1058
Рекордну суму коштів виділила цього року міська влада Черкас на потреби об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Майже 2,5 мільйонів гривень вже використали на капітальний ремонт та впровадження енергоощадних заходів у своїх будинках ОСББ з початку року.
Крім цього, ще близько одного мільйона гривень додаткового фінансування з міського бюджету отримають об’єднання співвласників багатоквартирних будинків до кінця цього року. За це на одній з останніх сесій міської ради проголосували депутати.
Як розповіла начальник відділу сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради Інна Романенко, тенденція до зростання розміру фінансової підтримки ОСББ з боку міської влади викликана перш за все активністю самих об’єднань.
– Примітно, що на відміну від більшості будинків, якими раніше опікувались СУБи, мешканці ОСББ значно відповідальніше ставляться до своїх багатоповерхівок та прилеглої території. Це в першу чергу яскраво засвідчує їх зовнішній вигляд та стан внутрішнього інтер’єру під’їздів. Оскільки мешканці об’єднань розуміють, що це – їхня власність, і саме від них безпосередньо залежить в яких умовах вони житимуть. Тому нерідко ОСББ працюють не лише над вирішенням поточних проблем, але й, так би мовити, на перспективу, аби й у подальшому у їх будинках було тепло та комфортно жити, – зауважує Інна Станіславівна.
Приміром, цього року черкаські ОСББ за підтримки міської влади здійснили капітальний ремонт ліфтів у свої будинках, відремонтували внутрішньо-будинкові мережі, утеплили фасади, встановили будинкові лічильники обліку тепла, оновили покрівлю та замінили вікна у місцях загального користування своїх багатоповерхівок.
Інна Романенко пояснює, що вищевказана допомога передбачена міською Програмою підтримки ОСББ, яка в Черкасах діє ще з 2008 року.
У рамках цієї Програми усі без винятку об’єднання багатоквартирних будинків Черкас можуть отримати 50-відсоткове співфінансування з міського бюджету на здійснення енергозберігаючих заходів (утеплення стін, заміна вікон та дверей, встановлення ІТП, приладів обліку ресурсів, модернізацію внутрішньо будинкових мереж та систем, улаштування енергоощадного освітлення для місць загального користування тощо), а також на капітальний ремонт або заміну ліфтів та ремонт покрівель у своїх багатоповерхівках.
Тоді як новоствореним ОСББ на їх перший капітальний ремонт у будинку міська влада профінансує 70 відсотків від загального обсягу робіт. І лише 30 відсотків платитимуть мешканці.
Також Інна Романенко відзначила, що цього року вперше до ініціатив міської влади щодо підтримки відповідального власника житла долучилась і держава, розробивши нові можливості тим, хто забажає втілити енергоощадні заходи у будинку.
Зокрема, Урядом вже прийнято та оприлюднено Постанову щодо термомодернізації будинків. Згідно з нею ОСББ можуть отримати з державного бюджету компенсацію в розмірі 40 відсотків вартості матеріалів при виконанні робіт з енергомодернізації будинків.
Адже за висновками експертів, доведено, що, реалізувавши заходи з енергозбереження, можна значно скоротити витрати споживання тепла.
– Держава пропонує надавати таку компенсацію через банки, які беруть участь у цій Програмі. Це: АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк». Наявні у банках механізми контролю при роботі з отримувачами кредитів абсолютно прозорі і працюють як запобіжник від корупції, – наголошує Інна Станіславівна
За її словами, зазначена державна Програма діє за таким алгоритмом: ОСББ чи будь-які приватні особи, які бажають здійснити термомодернізацію свого будинку, обраховують вартість робіт та звертаються до одного з вищевказаних банків за отриманням кредиту на зазначені роботи. Отримані від банку гроші вони передають організаціям, які здійснюватимуть утеплення чи інші види робіт.
Після їх закінчення, представники ОСББ чи власники приватних осель передають банкам акти виконаних робіт, аби отримати державну компенсацію. Банки в свою чергу направляють відповідні документи у Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке проводить відповідну компенсацію банкам. А ті – своїм клієнтам. Решту суми по кредиту ОСББ чи приватні особи можуть погасити достроково (чи помісячно) за рахунок власних коштів.
Інна Романенко розповіла, що в Черкасах можливостями, які надає держава щодо термомодернізації будинків, вже скористалось близько десяти ОСББ.
– Ці кошти були направлені на утеплення будинків, встановлення приладів обліку тепла та заміну вікон на герметичні склопакети. Приємно, що черкасці стають все більш відповідальними за своє житло, активно долучаючись до енергоощадних технологій. Адже розуміють, що це – запорука не лише їх теплих та доглянутих осель, але й суттєва економія власних гаманців, – відзначає Інна Станіславівна.
А також запрошує звертатись за більш детальною інформацією щодо створення та діяльності ОСББ у відділ сприяння ОСББ Черкаської міської ради за адресою: вул. Байди Вишневецького,36, каб. 508, або за тел. 32-00-78.