Які мають права громадяни при вилові риби?

Риболовля

Риболовля в Україні – одне з найпопулярніших хобі. Цікаво, що більшість бізнесменів, політиків, вчених та інших успішних людей були або є заядлими рибаками. Саме ловля риби, як вони кажуть, допомогла стати на шлях грандіозних життєвих досягнень. І це не дивно. Адже рибалка є одним із стародавніх та неймовірно цікавих занять всього людства, основна ціль якої сьогодні не здобування їжі, а сам філософський процес.

Захоплюючись самим процесом риболовлі, рибалки-любителі повинні в першу чергу знати та дотримуватись Правил рибальства, роз’яснення яких надаються нижче.

Любительський і спортивний лов водних біоресурсів для власних потреб дозволяється всім особам у всіх водоймах України, за винятком водойм природно-заповідного фонду, ставкових та інших водоймах спеціального використання. Любительське і спортивне рибальство на водоймах загального користування   здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів.

Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов’язані:

— підтримувати належний санітарний стан водойм та прибережної зони, не допускати пошкодженню щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.

Забороняється застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову; перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати їх поблизу водойми.

Забороняється лов водних біоресурсів:

- із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;

- у підвідних, магістральних і в шлюзових каналах, тощо;

- з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на

корпусі номера (за винятком   веслових човнів);

- у верхніх б’єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів, поблизу мостів,   які охороняються, в межах режимних зон охорони;

- на зимувальних ямах;

- з криги на ділянках водойм, на відстані більш як за 500 метрів від берега;

- у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше

години до його сходу);

- лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування;

- лов водних біоресурсів, занесених до Червоної книги України.

Любительський лов водних біоресурсів (за винятком нересту) дозволяється.

- на водоймах загального користування вудками та спінінгом з кількістю гачків не більше п’яти на рибалку;

- в зимовий період зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше N 10;

- лов раків раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і

вічком не більше 22 мм, та п’яти снастей на одного ловця.

Підводне полювання дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів: при наявності посвідчення підводного мисливця.

В нерестовий період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на визначених ділянках водойм однією вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

У водоймах загального користування дозволяється одній особі вилов за одну добу: раків – 30 шт; риби – 3 кг; за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Особи, винні в порушенні Правил рибальства, несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку. Шкода, заподіяна внаслідок порушення Правил рибальства, відшкодовується   порушниками відповідно до такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. N 32.

Рибальство – це не просто найулюбленіше захоплення багатьох українців, а стан душі. Проте ми не повинні забувати про дбайливе та уважне ставлення до природи та її ресурсів. Тому, збираючись на рибалку, не забувайте хоча б інколи перечитувати правила рибальства, дотримуйтесь їх, і природа віддячить вам за це!

За інформацією «Черкасирибоохорона»

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ