Начальник “Черкасирибохорони” називає звинувачення у загибелі риби з боку “автомайданівця” замовленням
- 30-09-2015, 11:59
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1068
Начальник «Черкасирибохорони» Дмитро Дядик заперечує всі звинувачення у загибелі риби біля села Леськи, які проти нього висунув Віталій Короткошей, очільник «АвтоМайдан Черкащини», і називає ці звинувачення наклепом і замовленням.
Він зазначає – не у компетенції «Рибохорони» слідкувати за якістю води у Дніпрі, але коли з’явилися перші cигнали про початок загибелі риби – терміново вжили усіх заходів, пише Вчасно.
Нагадаємо, Віталій Короткошей на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав, нібито загибелі риби можна було уникнути, якби вчасно були зняті дрібновічкові сітки, а вода була збагачена киснем.
– У звинуваченнях немає правди і на відсоток. Риба почала гинути через високу температуру води, кисень з якої почав зникати через інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей. Кисень знизився аж до 0,2 мг/дм3. За станом води наша організація слідкувати не повинна, це не в нашій компетенції. Коли я почув перші сигнали про загибель риби, ми поставили пересувні компресори, які качають кисень, почали вапнувати воду. Я одразу повідомив заступника губернатора, Головне управління охорони водних біоресурсів в м. Києві, Державну екологічну інспекцію в Черкаській області та Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи. Я звернувся в Інститут рибного господарства України, звідки також прийшло роз’яснення, що робити, і в результаті усіх зусиль вдалося підвищити вміст розчиненого у воді кисню до показника 3,8 – 4 мг/дм3, та запобігти подальшій загибелі риби, – розповідає Дмитро Дядик.
Чиновник обурений звинуваченням, висунутим “автомайданівцем”, нібито «для керівництва «Рибохорони” нічого не сталося», а також вказує на абсурдність звинувачення у начебто вигоді, яку він мав отримати від невживання заходів для порятунку риби.
– Він стверджує, начебто в цій зоні у мене працює рибна бригада під керівництвом колишнього правоохоронця Ліпінського. Немає ніякої рибної бригади й ніякого Ліпінського. Вже проводилися відповідні перевірки за такими ж звинуваченнями, і ніякої бригади тут не виявлено. Проти мене постійно висувають якісь звинувачення, і робить це група осіб, котрі працювали тут ще при Тулубі. Декотрих я звільнив особисто через їхню невідповідність посаді. Тепер мене намагаються звідси змістити, і зайняти посади знову. Я очолюю цю установу тільки 1,5 року: коли я прийшов сюди, тут був просто розвал, як наслідок бездарного керівництва. Інспекторам навіть не проводили навчання. А тепер ця «Ко» пише на мене десятки безпідставних заяв. Я можу їх показати, ви просто будете сміятися, – обурений Дмитро Дядик.
Чиновник стверджує – щоб уникнути подальших екологічних катастроф необхідно, щоб свої зусилля об’єднали Державна екологічна інспекція, прокуратура та ряд інших установ, які відповідають за екологічний стан Дніпра.
– Родючість Кременчуцького водосховища підірвана. Короткошей мене звинувачує у «кришуванні» браконьєрів, але насправді це брехня. В мене ніколи не було друзів серед браконьєрів, я категорично проти такого. Ми вилучаємо за один рейд близько 250 професійних браконьєрських сіток, кожна з яких вартує десь по 1,5 тисячі гривень, і всі ці сітки зберігаються в нас на складі, а за рік, згідно вимог, будуть утилізовані. Звісно, є проблеми з недофінансуванням, бо я отримав від початку року всього 800 літрів бензину, а маю видавати своїм працівникам щотижня по 600, – пояснив Дядик.
Начальник «Рибохорони» зазначає, проблема загибелі риби у Леськах – це крапля в морі. Риба гине щозими, і щоб цього не було, треба вичистити «відшнуровані» нерестовища. Дмитро Дядик зазначає: навіть має готову проектну документацію, але 50 мільйонів гривень, необхідних на цей крок, держава ніяк не може знайти.