Черкасців "атакує" гіпертонія
- 6-10-2015, 12:52
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 782
Близько 17 тисяч життів щороку. І це не від раку, СНІДу або ж туберкульозу. Черкасців "атакує" гіпертонія. Містяни вдвічі частіше вкладають до лікарень хвороби серця та судин. Ця негласна епідемія щороку лише молодшає. Тепер у групі ризику навіть молодь. Вікторія Хамаза знає більше.
І так вже майже тиждень. До ліжка Григорія Івановича прикувала гіпертонія. У свої 62 чоловік і не підозрював, що стоїть за крок до інфаркту. Останні п’ять років він "приглушував" погане самопочуття таблетками. Таке зволікання ледь не коштувало йому життя, інформує vikka.
Григорій Чорновол, хворий: "Піднявся, сідаю, а мене клонить. Не зрозумію, що таке. Дружина сусіда покликала, тиск поміряли 230 на 130".
Та ж історія й у 66-річного Віктора Дмитровича. До лікарні чоловік потрапив у критичному стані. Та лікарям вдалося відвернути непоправне. Пенсіонер і не підозрював про тяжкий недуг. Погане самопочуття намагався перележати. Тепер – фактично прикутий до ліжка.
Віктор Домашич, хворий: "Відхилення в роботі серця та нирок. У мене опухли ноги. А боліло – було дещо важко наче дихати".
Завідувач кардіовідділення Петро Герасимюк таких хворих знає в обличчя. До лікарні вони потрапляють два-три рази на рік. Зайва вага, постійні стреси та спадковість – це не повний перелік причин гіпертонії, каже медик. Хвороба пенсіонерів уже давно косить ряди молоді. У Черкасах майже щоп’ятнадцятий житель має проблеми з мозковим кровообігом. Та запобігти тяжкій недузі все ж можна.
Петро Герасимюк, головний позаштатний кардіолог м. Черкаси: "Людина повинна вживати досить багато овочів, фруктів. Це не менше 5 порцій в день. Це десь близько півкілограма, не враховуючи картоплю. Мають бути рослинні олії. Не обов’язково оливкова, дуже корисна олія соняшникова. Треба використовувати всі можливості для того, щоб рухатися".
Аби не стати ще однією жертвою гіпертонії, медики радять уважніше ставитися до свого здоров’я. Частіше бути на свіжому повітрі та контролювати артеріальний тиск. Ті, хто в групі ризику, мають не забувати про профілактику. Це єдиний спосіб уникнути повторного інсульту та знову не опинитися під крапельницею.