Черкаські лісівники працюють над очищенням лісу від сухостою та омели
- 28-10-2015, 10:22
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1540
У чотири рази скоротилася площа сухостоїв у лісових масивах Черкаського лісгоспу. Це результат роботи лісівників, які проводять суцільні та вибіркові санітарні рубки, а на очищених ділянках насаджують молодий здоровий ліс. Про це "Новинам Черкас" повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Над проблемою усиханням лісів фахівці працюють давно. Але останніми роками вона постала надзвичайно гостро. Причин декілька. Із них найдошкульнішою є заселення рослиною-паразитом омелою австрійською, від якої дерево може всохнути за рік.
− Звідки вона взялася, ніхто не знає. З’явилася 7-8 років тому тут у нас на Черкащині. Це аномальне явище, – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
Досліджувати цю аномалію приїжджали науковці із Києва. Вони визнали, що це справді паразит. Як протидіяти йому, невідомо. Поки що є лише один спосіб – видаляти заражені осередки із лісового масиву. Тому черкаські лісівники активно ведуть санітарні рубки. Хоч вони й збиткові, але дають можливість зберегти і відновити насадження.
Зараз омелою австрійською вражені близько 12% насаджень Черкаського лісгоспу. Найгірша ситуація в Дахнівському і Руськополянському лісництвах. Ще 4 роки тому сумне лідерство утримувало Тясминське лісництво, але після проведеної роботи там вдалося покращити справи.
Всихає ліс і навколо черкаського сміттєзвалища. Воно розташоване всередині Черкаського бору. Головний лісничий Черкаського лісгоспу В’ячеслав Шако припустив, що продукти розкладання відходів також позначаються на здоров’ї лісу. Дається взнаки і зниження рівня ґрунтових вод, і викиди шкідливих виробництв у Черкасах. Це ослаблює ліс, робить його вразливим до хвороб.
Щоб виявити динаміку всихання лісів та на власні очі побачити ситуацію в масиві, керівники лісгоспу провели авіаогляд Черкаського бору. Результатом залишилися задоволені. Картина змінилася на краще. Але роботи ще багато.