Концентрація важкого металу в одній з річок Черкащини перевищує норму у 38 разів
- 16-08-2016, 17:32
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1000
Концентрація міді у річці Тясмин перевищує норму у 38 разів. А як відомо, мідь є важким металом та може негативно впливати на людський організм.
Про це під час сьогоднішньої наради у Черкаській ОДА повідомив начальник обласного Гідрометцентру Віталій Постригань, пише Вчасно.
Також він роз’яснив причини раннього цвітіння Дніпра та стан води зараз.
– У цьому році вода прогрівалась до високих показників уже наприкінці червня. А тому був низький рівень кисню. Дефіцит опадів, висока температура та недостатня кількість кисню привели Дніпро у той стан, в якому він зараз, – розповів начальник Гідрометцентру.
За його словами, протягом року було взято більше 100 проб води черкаського Дніпра та виявлено перевищення норми концентрації цинку, хрому та фенолу.
Довідково:
Важкі метали - група хімічних елементів з властивостями металів (в тому числі і напівметали) і значною атомною вагою або щільністю. Відомо близько сорока різних визначень терміну важкі метали, і неможливо вказати на один з них, як найбільш прийнятий. Відповідно, список важких металів згідно різних визначень включатиме різні елементи. Одним з критериїв може бути атомна вага понад 50, і тоді в список потрапляють всі метали, починаючи з ванадію, незалежно від щільності. Іншим часто використовуваним критерієм є щільність, приблизно рівна або більша щільності заліза (8 г / см3), тоді в список потрапляють такі елементи як свинець, ртуть, мідь, кадмій, кобальт, а, наприклад, більш легке олово випадає зі списку. Існують класифікації, засновані і на інших значеннях граничної щільності (наприклад - щільність 5 г / см3) або атомної ваги. Деякі класифікації роблять винятки для благородних і рідкісних металів, не відносячи їх до важких, деякі виключають некольорові метали (залізо, марганець).
Термін важкі метали найчастіше розглядається не з хімічної, а з медичної та природоохоронної точок зору і, таким чином, при включенні в цю категорію враховуються не тільки хімічні і фізичні властивості елемента, але і його біологічна активність і токсичність, а також обсяг використання в господарській діяльності.