«Ще й на помідорчики», - партнери губернатора відтискають землю у центрі Черкас
- 13-05-2017, 15:45
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1172
Українська народна творчість підкреслює любов справжнього українця до землі. Цілком розділяють любов до землі і представники вірменського бізнес-крила партнерів губернатора Юрія Ткаченка.
Про це із посиланням на Кропиву повідомляють Новини Черкас.
В сучасних умовах та даному конкретному прикладі – це любов до комерційно привабливої землі в центрі Черкас, яку хочеться отримати подешевше. Сьогодні в центрі уваги нашого дослідження чергова схема, якою намагаються вивести з комунальної власності сотки золотої землі. Варто відзначити, що схема наразі перебуває лише на стадії втілення, тим цікава ще більше. А мова піде про «золоті сотки» по вулиці Верхня Горова (колишня Фрунзе) – це у безпосередній близькості до міського палацу одружень напроти багатоквартирного будинку по вул. Верхня Горова 52.
Зруйнувати столітню будівлю
У листопаді 2014 року по вул. Верхня Горова 51 почалися роботи з демонтажу одної із нйстаріших будівель міста які збереглися до наших часів. Будівля 1901 року побудови була демонтована, а на її місці почалося будівництво.
Фото будівлі зразка листопада 2014 року.
Виконавчий комітет Черкаської міської ради надав містобудівні умови та обмеження по даній земельній ділянці у 0,0613 га громадянам – Казаряну Андраніку Тельмановичу та Пономар Володимиру Васильовичу. Згідно наданих умов, після демонтажу старої будівлі тут мав би з’явитися готель. Гранично допустима висота будівлі – до 25 метрів, забудова земельної ділянки до 80%.
Після демонтажу старої будівлі яка не була взята на облік як пам’ятка архітектури на місці будівництва з’явився котлован, на цьому будівельні роботи припинені до цього часу.
Попри деяке обурення громадськості під час демонтажу будівлі, в 2014 році міські владці розводили руками, що мовляв то приватна власність і нічого зробити не можна.
І дійсно, будинок разом із земельною ділянкою були викуплені у спільну власність Казаряном А.Т. та Пономарем В.В. у вересні 2012 року, про що свідчить витяг з єдиного реєстру нерухомого майна.
За запитом до міськрайонного управління держгеокадастру у Черкаському районі та м. Черкаси ми отримали технічну документацію по даній земельній ділянці. Так дана земельна ділянка була передана безоплатно у власність за рішенням Черкаської міської ради від 18.06.2009 року за № 4-1293 у спільну часткову власність громадян – Віштак Наталії Василівні, Федоренку Роману Степановичу, Гаращенко Валентині Василівні, Гаращенко Ользі Валеріївні, Гаращенко Ілоні Олександрівні.
Сама будівля рішенням виконкому від 25.08.1992 року за №279 визнана аварійною та непридатною до подальшого проживання.
За рішенням Придніпровського районного суду міста Черкаси від 23 січня 2008 року дані громадяни набули права власності на будинок та надвірні споруди у спільну часткову власність за набувальною давністю. В судовому засіданні представник позивачів повідомив, що дані громадяни проживають в будинку тривалий час здійснюють його утримання і ремонт. Також були надані довідки про прописку. Попри звернення до міської влади про відселення, або ж проведення капремонту, отримували відмови. У зв’язку з бажанням проводити капітальний ремонт та мати гарантії власності на будівлю, вони й звернулися до суду, щоб визнати право власності на нього. Представник міської ради проти задоволення позову не заперечував. Згодом вже через Соснівський районний суд у липні 2008 року право спільної часткової власності було зареєстроване в КП «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації».
Після набуття права власності на будівлю та земельну ділянку вони були продані.
Варто також додати, що згідно висновку Служби охорони культурної спадщини, дана ділянка знаходиться в межах пам’яток археології – могильник та поселення Черняхівської культури та культурного шару пізньосередньовічних Черкас. За інформацією в технічній документації вказується, що були проведені відповідні археологічні дослідження і служба не заперечує проти приватизації ділянки.
Розширення бізнесу
Цілком зрозуміло, що для успішної діяльності майбутнього готелю чергового бізнес-проекту партнерів губернатора ділянка у трохи більше шести соток замала. Тому вже зараз проводиться робота по розширенню «життєвого простору». Око бізнесменів лягло на земельну ділянку яка знаходиться по-сусідству за адресою Верхня Горова 49.
Тут земля не приватизована і на ній знаходиться побудова (яку важко назвати квартирою чи капітальною спорудою) яка знаходиться у власності міської ради і значилася як квартира №3 за адресою Верхня Горова 49.
Рішенням виконавчого комітету від 9 червня 2015 року за №600 за наслідками технічного обстеження будинку вирішено виключити з житлового фонду міста та доручити департаменту економіки та розвитку знайти орендаря на дане нежитлове приміщення.
Департамент без проблем впорався із завданням знайти орендаря для напівзруйнованої будівлі, ним у серпні 2015 року стає такий собі ФОП Черніков Антон Андрійович. Він укладає договір оренди до 31 липня 2017 року. Орендує 12,4 кв. метри за ціною 13,5 грн. за квадрат на місяць.
Разом з тим, департамент включає даний об’єкт нерухомості до переліку об’єктів міської комунальної власності які передбачені до приватизації. Він є у відповідному проекті рішення яке розміщено на сайті міської ради, але ще не проголосоване депутатським корпусом.
Цілком зрозуміло, що напівзруйноване приміщення не потрібно невідомому широкому загалу ФОПу. Завдання просте і зрозуміле – отримати право на нерухомість, а відтак і право на приватизацію земельної ділянки у додаткових 3-4 сотки які буде згодом використано для готельного бізнесу. Що очевидно і буде зроблено в найближчому майбутньому. Відтак можна буде досягти неабиякої економії, адже набагато простіше придбати розвалюху, аніж платити ринкову вартість землі у 10-15 тис. дол. за сотку.
ФОП Черніков Антон Андрійович є засновником ТОВ Фреш ко груп разом з екс депутатом міської ради Казаряном Нареком Петросовичем, який є представником широкої родини Казарянів, партнерів губернатора Юрія Ткаченка.