Цього року черкасці обиратимуть серед 110 проектів громадського бюджету
- 18-10-2017, 08:34
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 668
110 проектів із 141 цього року дійшли до етапу голосування за ініціативи в рамках громадського бюджету. Найкращі ініціативи містян для подальшого практичного втілення, нагадаємо, обиратимуть із першого листопада. Одна людина зможе проголосувати одночасно за чотири проекти.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомила заступниця директора департаменту фінансової політики Тетяна Харенко.
За її словами, авторам 11 проектів координаційна рада відмовила через невідповідність умовам програми, 24 проекти отримали негативний висновок від профільних департаментів на етапі їхнього аналізу.
«Як правило, серед причин відмов – це неналежна земельна ділянка, невідповідність критерію загальнодоступності або ж термін реалізації проекту розрахований на проміжок часу, що перевищує один рік, – пояснила Тетяна Харенко. – Утім, цього року автори проектів мали змогу подавати апеляцію, врешті, чотири з ініціатив після проходження цієї процедури ми включили до голосування».
Усі проекти поділені на «великі» вартістю від 300 тисяч до мільйона гривень (їх у 2017 – 74) та «малі» (їх – 36), для фінансування яких необхідно не більше 300 тисяч гривень. Сьогодні відбулося жеребування й кожній із ініціатив присвоїли номер.
Свій голос за той чи інший проект жителі Черкас зможуть віддати або за допомогою веб-порталу, або ж завдяки паперовим анкетам. Кількість локацій для цього – збільшать. Як розповів перший заступник директора департаменту фінансової політики Роман Жовнір, цього року працюватиме шість пунктів для голосування. Один із них, традиційно, розміщуватиметься в приміщенні Черкаської міської ради (вул. Байди Вишневецького, 36), інші п’ять – у міських бібліотеках (за адресами: вул. Хрещатик, 200, вул. Чорновола, 142/а, вул. Пацаєва, 20, Шевченка, 390 та Сумгаїтська, 24/1.
– Хотілося б звернути увагу всіх людей, котрі планують голосувати через анкетування, на графіки роботи приміщень, – сказав Роман Сергійович. – Зокрема, бібліотеки працюють із 9 ранку до 18 вечора, у понеділок у них вихідний.
Водночас, він наголосив на тому, що під час голосування прийматимуть і пропозиції та зауваження для кращої організації роботи в майбутньому.
– Немає єдиного рецепту громадського бюджету, як він повинен відбуватися, які технології повинні застосовуватися, – сказав він. – Ми вже працюємо третій рік і щоразу намагаємося вдосконалити механізм, зробити цей проект прозорим і зрозумілим для всіх людей. Але якщо чи то автори проектів, чи будь-хто з громадян бачить речі, які можна виправити й покращити, надавайте ці пропозиції координаційній раді.
Водночас, Роман Жовнір нагадав, що ті проекти, які не наберуть більше ста голосів – переможцями не визнають.