Червона Слобода «повстала» проти «казначейських кайданів»
- 2-02-2015, 20:27
- Черкаси та область / Політика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1958
Червонослобідська сільська рада (Черкаський район Черкаської області) звернулась до Президента, Прем’єр-Міністра, голови Верховної Ради та народних депутатів із вимогою «зняти кайдани казначейські з місцевого самоврядування, адже з кайданами нас не пустять в Європу». Текст звернення було одноголосно прийнято на сесії 27 січня.
Приводом до різкого і емоційного виступу народних обранців стали зміни у бюджетному і податковому законодавстві, у наслідок яких більша частина податків територіальної одиниці спрямовується в районний та інші бюджети, пише Дзвін.
«На фінансування закладів освіти та культури надаються субвенції, недостатні, щоб у повному обсязі забезпечити ці заклади, а саме видатки на заробітну плату, харчування дітей, придбання миючих засобів, закупівлю необхідних товарів та послуг, не говорячи про ремонт, який здійснюється за рахунок коштів батьків. Сільська рада змушена вишуковувати кошти на ті статті витрат, на які недостатньо виділеної, районним бюджетом, субвенції. В той час, коли у сільської ради на залишку на рахунках є чимала сума коштів, але вона не може їх використати. Всі доходи сільської ради акумулюються на рахунках Казначейства. Чому сільська рада не може спрямувати ці кошти на розвиток села або розмістити ці кошти в іншому банку на депозитному рахунку, а тоді використовувати за потребою на благоустрій чи втілення енергозберігаючих технологій? На нашу думку, це обмеження прав нашої громади», – йдеться у зверненні.
При цьому депутати зазначають, що Червонослобідська сільська рада – одна із “багатих”. Залишок Червонослобідської сільської ради станом на 01.01.2014 р.в ГУДКСУ Черкаській області становив 5 млн. 208 тис.366 гривень, в тому числі по загальному фонду – 1 млн. 051 тис. 591 гривень та спеціальному фонду – 4 млн.156 тис. 775 гривень. Залишок станом на 01.01.2015 року – 7 млн. 682 тис. 290 гривень, в тому числі по загальному фонду – 1 млн.687 тис. 100 гривень та спеціальному фонду – 5 млн.995 тис. 190 гривень.
Депутати пропонують на центральному рівні негайно взятися до «вироблення дієвого механізму, який би визначав нові принципи формування бюджетів територіальних громад, і забезпечив би їхню фінансову незалежність».