Правоохоронці перевірять черкаських казначеїв
- 9-02-2015, 10:08
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 938
У Черкасах міркували, як зняти «казначейські кайданки». Владці різних рівнів зібралися в суботу за круглим столом в обладміністрації. Ініціювали цей захід у депутатській групі облради «Гідність».
Нинішній єдиний казначейський рахунок, на думку обласної депутатки Любові Майбороди, унеможливлює децентралізацію та породжує неефективне використання бюджетних коштів. Із нею погоджуються і присутні сільські голови. Вони за право відкривати казначейські рахунки в регіональних відділеннях НБУ.
– Зараз громади позбавлені права розпоряджатися власними грішми, – говорить обраниця. – Щороку місцеві бюджети мають сотні мільйонів гривень кредиторської заборгованості. Це не дає змоги вчасно розраховуватися за виконані роботи. Бо казначейство просто не підкріплює платежі. Це справді «кайданки».
Водночас фінансисти застерігають від поспішних реформ – через складну ситуацію в економіці та країні в цілому. Виправити ситуацію, за словами голови Черкаської ОДА, можна, змінивши стиль роботи казначейства.
– Казначейство має працювати в автоматичному режимі, а не в ручному, – наголошує Юрій Ткаченко. – Системі треба надати максимальної прозорості. Інакше маємо корупцію: коли одні платежі проходять, а інші – ні. Є черговість платежів – виконуйте!
Через роботу казначейства під загрозою опинилися навіть розпочаті торік проекти з енергонезалежності Черкащини. І таких прикладів у присутніх безліч. Відтак учасник круглого столу, нардеп Владислав Голуб обіцяє надіслати запит до МВС і Генпрокуратури, аби там перевірили роботу обласного Держказначейства.
– Я за те, щоб регіони були фінансово самостійні, – зауважує народний обранець. – На місяцях краще знають свої потреби. Тому саме завершую роботу над проектом закону, що передбачає зміни в роботі Держказначейства, про які йде мова. І обіцяю передати ваші слушні зауваження щодо іншого законопроекту – «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Він уже ухвалений у першому читанні.
Учасники круглого столу зголосилися підготувати свої пропозиції до цих законопроектів. І за потреби – зібратися знову.