Дайте селу влади і грошей, – голова Золотоніської райради

голова районної ради Валерій СаранчаНесвяткові роздуми голови районної ради Валерія Саранчі до Дня місцевого самоврядування.

«Раніше люди вважали, що будь-яка влада дається від Бога. Я ж переконаний, що влада – від людей. Чим ближче влада до простої людини, тим краще починає розуміти її інтереси, життя, проблеми, і тоді зростає реальна відповідальність влади перед тією ж людиною. А громадянину, у свою чергу, легше контролювати цю владу.

Найближча влада до людей – це місцеві громади і їх очільники – сільські, селищні, міські голови. Тому ця влада повинна бути наділена як великими повноваженнями (у галузі освіти, медицини, земельних питань, нотаріату та ін.), так і джерелами фінансування. Тільки у такому разі можливе ефективне використання коштів та реалізація прав і свобод кожної людини. На жаль, протягом всіх років незалежності України влада не належала громадянам, повноваження місцевих рад обмежувались, а фінансування було мізерним. Тому як би не хотіли наші сільські голови і голови районних рад змінити ситуацію на окремо взятих територіях, – практично нічого не вдається.

Сьогодні влада у державі належить президентській гілці управління у вигляді голів райдержадміністрацій, які ніякого відношення до територіальних громад не мають, тому що посад їхні не виборні, а призначені Президентом і, зрозуміло, безконтрольні з боку людей», – вважає Саранча.

На його думку, бачачи незадоволення людей рівнем життя, влада декларує майбутні реформи, обіцяючи дати реальні повноваження місцевим громадам.

«Насправді ж за 9 місяців нашої нової влади жодного кроку на зустріч людям так і не зроблено (не зруйнована корупційна схема земельних питань, держказначейства і т.д.) Це те, що можна зробити у нашій країні і без зміни Конституції, була б політична воля лідерів влади. Тому зараз, слухаючи про нові наміри політиків, я переконаний, що без реальної передачі влади (а не бутафорської) на місця, така держава, як Україна не існуватиме», – наголошує Валерій Петрович.

«Турбує питання, пов’язане з виборами до місцевих рад восени 2015 року. На мій погляд, вибори повинні бути тільки по мажоритарних округах, щоб люди не були заангажовані партійними інтригами й ігрищами. А ті, хто йде у владу, повинні захищати інтереси територіальних громад, а не партій. На жаль, часто місцеві вибори переростають у політичні баталії, і кандидати повинні бути спершу представниками модних провладних партій, а не господарниками, людьми, які вміють і хочуть працювати для громади. Про це свідчить і досвід Золотоніської районної ради: із 68 депутатів 44 зараз позапартійні, хоча прийшли до влади під егідою якогось політичного проекту чи великого політичного лідера, який з часом або утік з країни, або не був обраним повторно. Тож непартійні вибори дадуть можливість обирати саме тих, хто небайдужий до даної громади, хто вміє працювати, і хто зможе нести відповідальність перед людьми за всі свої дії», – висловлює своє бачення голова Золотоніської райради.

«Останнім часом децентралізацію влади починають змішувати з адміністративно-територіальною реформою. Зрозуміло, що дрібні сільські ради часто не мають можливості витрачати кошти на розвиток села, їм ледве вистачає грошей на утримання самого апарату сільської ради, тож у цьому плані треба щось міняти. Проте нам реально потрібні зміни не територіальні (ймовірно, заміть 34 сільських рад Золотоніського району залишиться тільки 4 найбільших), а зміни у фінансуванні, які б дали можливість розвивати сільські громади.

Я вважаю, що потрібно розширити повноваження сільських рад і передати їм на утримання первину медицину, дошкілля, початкову освіту, культуру, спорт, дороги, а головне – кошти. І нехай люди самі вирішують, як цим всім управляти і що у першу чергу треба ремонтувати. Тоді, можливо, вони самі захочуть об’єднатися у більші громади.

Непокоїть також те, що децентралізація по суті зачіпає тільки село, на міських жителів реформи не позначаться. Тому треба бути дуже обережними із змінами у владі, щоб не зруйнувати у селах те, що ще залишилось. Реформи, які несуть руйнування, взагалі не можуть називатися реформами», – застерігає Саранча як представник громади із великим досвідом.

«Я впевнений, що громадські рухи, асоціації та об’єднання сільських голів сьогодні активно включаться в обговорення ситуації у країні, до них влада прислухається і не допустить знищення села. Тому що сьогодні Україна виживає тільки завдячуючи селу і самовідданій праці сільських людей», – підсумовує він.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ