Черкащанам не потрібні публічні «жертвоприношення» чиновників, - Даценко
- 3-03-2015, 11:25
- Україна / Головне / Політики
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 951
Нинішнє тотальне здорожчання товарів та послуг і стрибок інфляції – це чергове пограбування народу задля збагачення олігархів, а не стільки економічна криза. Так вважає народний депутат VII скликання Леонід Даценко. І реакція на це самих людей його дивує.
«Замість того, щоб якимсь чином виражати свій протест, вимагати від уряду та Верховної Ради конкретних кроків по стабілізації ситуації, люди впадають у паніку і змітають із полиць продукти. Кленучи олігархів, вони несуть їм останні копійки, адже не таємниця, що власниками мереж супермаркетів, оптових баз є багатії, які не гребують погріти руки на людських емоціях. Тож ціни необґрунтовано летять угору ще більше. Наприклад, у деяких черкаських магазинах цінники на ту ж олію переписували три рази на день. Чи є цьому якесь економічне пояснення? Немає», – каже Даценко.
На його думку, нам треба вчитися захищати свої права у європейців, які на будь-яку спробу знизити рівень їхнього життя відповідають масштабними соціальними хвилюваннями.
«Зрозуміло, що у час війни не на часі нові всеукраїнські Майдани, однак не можна нагнітати градус незадоволення у суспільстві безкінечно. Інакше цей котел може вибухнути, поховавши під уламками всю українську державу. На велику радість Путіну. Тому різноманітні акції протесту, пікети чи наметові містечка з тих чи інших проблем, які турбують людей, мають право на існування. Вони дають можливість народу донести свою думку до влади, а влада має цю думку враховувати», – вважає екс-нардеп.
З іншого боку, на його думку, із громадою мають нарешті поділитись і олігархи.
«Невже приклад Ріната Ахметова нічого не навчив наших шановних грошових мішків? Він грався із колорадськими протестами, загравав з росіянами, і чим все закінчилось? Тим, що його підприємства і майно розбомбили з гармат. Тому інші олігархи мають нарешті усвідомити, що не можна казитися із жиру в убогій країні. Не можна безкінечно наживатися на спекуляції із цінами, із інфляцією. Бо люди можуть піти громити їхні магазини, заводи і дачі. А в нинішній ситуації країна від цього не виграє», – підкреслив Даценко.
Це також стосується нового переділу власності в країні. Як приклад парламентарій навів ситуацію із захопленням старими-новими ділками земель на Черкащині або розбудову екологічно сумнівних підприємств, не зважаючи на супротив громади.
«Із людьми треба говорити. Перша і найголовніша помилка режиму Януковича – він не слухав людей і діяв всупереч бажання громад. Я маю на увазі не якісь віртуальні повідомлення, а пряме спілкування із виїздом на місце», – наголосив Даценко.
А тимчасові «вихлопи пари», як то можлива відставка Голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, чи голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, чи якихось дрібніших чиновників на місцях, призначення їх цапами відбувайлами, – не вихід. Суспільство від такого публічного «жертвоприношення» не в захваті.
«Революція Гідності справді змінила свідомість українців. Їм вже не потрібні ці «жертвоприношення», типу звільнимо того голову колгоспу, що прокрався, і замінимо його на нового, такого самого. Питання у відповідальності. А звільнення з посади – це не покарання, це можливість цієї відповідальності уникнути. Суспільство чекає від влади конкретних дій. Якщо Верховна Рада звинувачує в кризі уряд – то як мінімум кількох міністрів мають посадить. Якщо голова Черкаської облдержадміністрації звинувачує тих же чиновників Держземагенства у хабарництві, то когось вже мали схопити за руку. Тільки так виявляється готовність до реформ і справжнє прагнення до європейських цінностей», – підкреслює Леонід Даценко.
Тетяна Воронцова, Дзвін