Канівські мотиви Любові Міненко
- 15-06-2015, 10:15
- Черкаси та область / Культура
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1484
Під такою назвою у виставковому залі музею Тараса Шевченка розгорнута виставка мистецьких творів талановитої української художниці з Канева Любові Павлівни Міненко.
Ще зовсім юною Люба поїхала до Києва з великим бажанням стати художником. Були невдачі, розчарування, але наполегливість і впертість, талант і віра в перемогу наснажували і спонукали до рішучих дій. Ставши студенткою Київського державного художнього інституту, крок за кроком пізнавала мистецький світ, удосконалювала свою майстерність.
Закінчивши навчання в інституті та одружившись з Миколою Міненком, пара переїжджає у м. Хмельницький, де Любов Павлівна стала головним художником музично-драматичного театру. Проте через деякий час родина повернулася до Києва, де Любов працювала до знемоги над аплікаціями та живописними полотнами.
Далі життя змінилося. Після тридцятилітньої розлуки, вже знаною художницею, Любов Павлівна повертається додому, в рідний серцю Канів. Її потужний талант на рідних канівських кручах розкрився ще з більш потужною силою. Виставки творів канівської Мавки-Люби мали великий успіх. Ось як характеризує роботи художниці мистецтвознавець Ольга Мельник: «…на картинах органічно стикуються простір і час, пульсують гарячі кольори, сміливі експресивні мазки кинуті пастозно. Ці образи – освідчення любові до України, до її історії, поезії, фольклору. Але вони не грішать архаїкою, а звучать цікаво, модерно. Ці картини – згустки енергії, що розпросторюються в діагональних, вертикальних, ламаних лініях і вибухають суцвіттям розмитих контурів. Вони не для споглядання, а для співпереживання, в них є загадка, імпульс до діалогу із глядачем. І що найістотніше – вони такі українські за національною сутністю образів, тональністю кольорів. І водночас модерні за композицією, грою гарячих кольорів».
Зафіксовані на споглядальному рівні пейзажі, образи, сюжети мисткиня «перепускає» крізь власне філософське осмислення і втілює на полотні. Серед картин, що представлені у Шевченківському національному заповіднику – роботи за мотивами творів Тараса Шевченка та канівська тематика, над якою Любов Павлівна працювала в останні роки, поєднуючи творчу роботу з педагогічною у Канівському коледжі культури.
Виставку мистецьких творів Любові Міненко можна оглянути кожного дня, крім неділі та понеділка, з 9-00 до 16-00у музеї на Тарасовій горі.