Черкасці п’ять років відвойовують власну квартиру
- 18-06-2015, 10:01
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 735
Її кілька разів перепродали за спиною власників.
Дев'ять судів та багаторічна тяганина. Черкаська родина уже 5 років відвойовує власну квартиру. Її кілька разів перепродали. Усе – за спиною власників. Ті майно відсудили. Та законним господарям відмовляють у реєстрації. Чому - дізнавалася Ірина Малюкова.
У свої 78 Микола Ілліч воює за зятеву квартиру. Її, двокімнатну із євроремонтом, майже десятиріччя тому ріелтор незаконно продав своєму родичу за 24 тисячі гривень. Той одразу перепродав. Удесятеро дорожче.
Микола Шевченко, житель м. Черкаси: "І, що характерно, оригінали договору купівлі-продажу, витяг на право власності і техпаспорт квартири залишився в нас. Оригінали, розумієте? Вони взяли дублікат договору купівлі-продажу".
Врешті квартиру повернули. Після дев’яти судів. Там зобов’язали зареєструвати житло за законними власниками. Та реєстратори відмовляються. Мовляв, бракує необхідних документів.
Михайло Станчук, захисник власника квартири: "Якщо вони вступили в силу, вони вже є законом. Судові рішення навіть відміняють інколи постанову Кабміну. Що мене дивує: такі мужі, юристи і так упираються виконувати судове рішення. Ти ж зобов’язаний і контролювати, і виконувати. А вони цього не хочуть. Це в нашій державі не дозволено"
У реєстраційній коментувати ситуацію на камеру відмовилися.
Олена Велика, державний реєстратор: "Якщо у мене немає бажання надавати коментарі з приводу цієї справи, ви ж не можете мене силувати. Я вам відповідаю, що згідно з чинним законодавством, відмовила в реєстрації"
Юристи кажуть: подібних випадків на практиці багато. Причини нереєстрації різні: від недбалості службовців до неузгодження законів. До всього, на подібних справах раніше часто спекулювали. Тому зараз діють обережно.
Микола Кудрявцев, юрист: "Я допускаю, що може бути у внутрішніх інструкціях, нормативних актах певних реєстраційних служб те, що перешкоджає нормальним чином це рішення суду виконати. Це є проблема глобальна нашого законодавства. З іншого боку, також варто додати- авторитет рішень суду, які спонукають зареєструвати право власності за кимось тощо, суттєво знизився за останні роки, оскільки дуже багато разів цей механізм використовувався, наприклад, для того, щоб узаконити самовільну забудову"
Власники оскандаленої квартири вже подали позов на реєстраційну. За невиконання судових рішень. Кажуть: зроблять усе, аби врешті офіційно повернути собі власність.