Чому знижується наша працездатність?
- 29-06-2015, 20:45
- Стиль життя / Здоров'я
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1744
Раннє пробудження - стрес для тих, хто любить поспати довше. Але коли на роботу потрібно приходити рано, вибору не залишається і доводиться брати себе в руки, мало-помалу борючись з сонливістю. Проте вчені вважають, що ранній початок робочого дня не завжди доречний і може негативно позначатися на працездатності співробітників.
На думку вчених з Університету Пенсільванії робочий день найкраще починати о 10 ранку, що позитивно впливає на працездатність. При цьому всього 20 зайвих хвилин сну можуть піти на користь людині, підвищуючи продуктивність її праці.
Такі висновки зробили американські дослідники, вивчивши робочий графік більше 120 тисяч жителів США, а також встановивши кількість часу, який у них йшов на сон. Так, вчені з'ясували, що занадто раннє пробудження негативно позначається на працездатності протягом дня. Тому експерти вважають, що більш пізній початок робочого дня, а також гнучкий графік можуть піти на користь загальної продуктивності праці серед співробітників компаній.
Дослідження показало, що затримка початку робочого дня на годину дає 20 додаткових хвилин сну людині. Випробовувані, робочий день яких починається з раннього пробудження о 6 ранку, сплять в середньому по 6 годин, яких абсолютно не достатньо для того, щоб організм встиг повноцінно відпочити. Ті учасники дослідження, робота яких починалася між 9 і 10 ранку, спали в середньому по 7,5 годин, за цей час виспатися більш реально, ніж у тому випадку, якщо робочий день починається раніше.
Єдиною мотивацією для раннього пробудження, як показало дослідження, є оплачений робочий час. Однак такий графік зазвичай призводить до хронічної нестачі сну і зниження продуктивності праці.
Дослідники відзначають, що роботодавцям варто перенести початок робочого дня на 10-ту ранку. У такому випадку підвищиться продуктивність праці робітників, адже новий робочий графік дозволить їм висипатися і з задоволенням виконувати свої обов'язки.