Фахівець розповіла, з якими проблемами найбільше стикаються родини бійців АТО
- 3-08-2015, 21:03
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 666
На сьогодні фахівцями центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді по Черкащині відвідано і вивчено потреби 761 родини бійців АТО. У більшості, родини потребують психологічної підтримки, допомоги в отриманні необхідних документів для отримання статусів, посвідчень членів сімей загиблих, посвідчень для реалізації права на пільги, зокрема, забезпечення ділянками, пільг на оплату ЖКГ, а також потреби в працевлаштуванні, оздоровленні, влаштуванні дітей навчальні заклади.
Як пише Прочерк, про це на селекторній нараді повідомила заступник директора Черкаського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Людмила Березовська.
Доповідач зауважила, що самі АТОвці часто стикаються з потребами визначення статусу, отримання земельних ділянок тощо…
Найбільше сімей бійців відвідано в Уманським міським, Городищенським, Звенигородскьим, Маньківським та Чорнобаїським районними центрами соціальних служб. Разом з тим жодної сім`ї не відвідано в місті Ватутіне та Золотоноша.
– Це пов’язано з об’єктивними причинами. Тривалий час в Золотоноші центр соціальних служб не працював, бо не було призначено керівника, – пояснили Людмила Березовська. – Інші проблеми соціальних служб – це брак коштів на обслуговування, проблема з забезпеченням кадрами, адже центри нині укомплектовані на 27%. Критична ситуація з психологами – лише 13 осіб на область. А ще ж нам треба продовжувати роботу з прийомними сім’ями, неблагополучними родинами.
Проблемою є також те, що часто родини військових просто не звертаються до соціальних служб по допомогу, тож разом з обласним комісаріатом фахівцями розроблені інформаційні матеріали. Ці матеріали в кількості 1,5 тисяч примірників будуть поширені по області, зокрема, по військкоматах.
Головуючий на нараді заступник голови ОДА-керівник апарату Віталій Коваль (голова ОДА зараз перебуває у відпустці – ред.), вислухавши доповідь, дав завдання районним керівникам провести на місцях зустрічі з волонтерами, щоб приділяти більше уваги родинам бійців там, де бюрократичні механізми пробуксовують.
– Також зазначу, що вже навчено додатково 65 медпрацівників – вони пройшли відповідні курси. Тож сьогодні фактично кожна районна та міська лікарні мають бути забезпечені додатковими фахівцями в галузі психології, – зауважив Віталій Коваль.
Він також зауважив, що в рамках децентралізації питання безпосередньої соціальної роботи з сім’ями лягає на плечі територіальних громад.
– І непотрібно чекати, що держава збільшить фінансування чи штатну чисельність соціальних працівників, – зазначив Віталій Коваль.
У свою чергу, міський голова Черкас Сергій Одарич зазначив, що у місті є інша практика, яка дозволяє не турбуватись через малу штатну чисельність відділу соціального забезпечення.
– Вважаю, що непотрібно наповнювати штати соціальними працівниками, а тим паче, якщо мова йде про психологів. Ми не знайдемо людей на зарплату держслужбовця, а по-друге, ми їх не забезпечимо роботою на кілька років наперед. Тож пропоную замовляти цю послугу на конкурсах у громадських об’єднань і приватних осіб. А тоді проводити оплату за наданні послуги, – розповів Сергій Одарич. – Така система дає можливість гнучкіше реагувати на зменшення чи збільшення потреб на такі послуги. Тож я б рекомендував користуватись таким методом.