Завдяки особливим молекулам створений пластик, який екологічно розкладається
- 30-11-2014, 12:08
- У світі / Hi-Tech
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1371
Пластик широко використовується при виготовленні безлічі пристроїв, проте його утилізація - досить трудомісткий процес.
Команда хіміків-дослідників університету Північної Дакоти розробила методику отримання з біомаси пластика, який може бути безпечно утилізовано під впливом ультрафіолетового випромінювання певної частоти. Цей матеріал складається з довгих, повторюваних ланцюжків молекул, отриманих з фруктози, а також особливих світлопоглинаючих молекул, які розривають молекулярні ланцюги під впливом ультрафіолетового світла з довжиною хвилі 350 нм.
В якості експерименту дослідники отримали пластик, вихідним матеріалом для якого послужила звичайна фруктоза. Надалі, опромінюючи тестовий матеріал ультрафіолетовим випромінюванням з довжиною хвилі в 350 нм, команда добилася того, щоб відбулася деградація пластика до розчинних біологічних сполук.
За словами вчених, протягом трьох годин пластик може повністю перейти в рідкий стан, при цьому рідина не тільки не завдає шкоди навколишньому середовищу, а й може використовуватися для повторного виготовлення вихідного матеріалу.
Звичайно, зі зрозумілих причин, новий вид пластика не може використовуватися при створенні деяких побутових предметів, проте він може застосовуватися в тих областях, де пластикові вироби не будуть піддаватися впливу ультрафіолету.