Що таке календар вагітності та як його вести: корисні поради
- 30-11-2018, 20:20
- Стиль життя / Здоров'я
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 5037
Вагітність - це час, який кожна жінка запам’ятовує на все життя. Цілком звичайно, що виникає бажання фіксувати свої відчуття і зміни, а також отримувати відповіді на різні питання про розвиток плода. Часто можна почути, що для цього існує календар вагітності, але що це таке і як ним користуватися?
Цікавою інформацією поділилися спеціалісти з “Клубу Турботливих Матусь” на сайті https://www.nestlebaby.com.ua/ua.
Довідник і власний щоденник
Є два способи користуватися календарем вагітності. По-перше, можна придбати книжку чи скачати на смартфон застосунок із детальним описом перебігу вагітності. По-друге, можна самостійно записувати або фіксувати в комп’ютерній програмі свої відчуття та зміни. Вагітна отримує всю необхідну інформацію, а також може своєчасно та об’єктивно відслідкувати, що з нею відбувалося на кожному етапі - це не лише щоденник на спогад, а й цінна річ для лікаря, що спостережує вагітність.
Календар по тижням. Один із способів вести щоденник вагітності та отримувати корисні підказки на щодень - це календар вагітності, створений з 40 тижнів. На кожен тиждень у ньому міститься інформація про зростання плода, його можливості й відчуття, а також поради щодо стану жінки.
Наприклад, на 33 тиждень вагітності можна дізнатися стать дитини майже стовідсотково, зробивши скринінг-тест УЗД, зазвичай запланований на цей період. Та й кожен тиждень вагітності має свої цікавинки, які матусі хочеться пригадати, коли перші роки життя дитини минуть.
Календар по місяцям. Це також дуже інформативний посібник, а у вигляді жіночого щоденника він простіший у заповненні, адже місяць за місяцем змін стають дедалі більш разючими, і їх легко фіксувати. Цікаво, що згідно з позицією акушерів-гінекологів, вагітність триває 10 місяців, які так і називаються - акушерські місяці. Справа в тому, що рахувати слід не від дати ймовірного зачаття, а від першого дня останньої менструації, після якої настала вагітність. Такий календар дуже точно враховує стадії розвитку плода та передбачає всі важливі ознаки - перше ворушіння, коли опуститься живіт, очікувану дату пологів тощо.
Календар по триместрам. Цей вид трохи простіше описує те, що відбувається з вагітною та плодом в утробі, але має свої переваги. З триместровим календарем легше охопити всю картину вагітності загальним поглядом.На першому триместрі закладаються органи ембріона, вагітну спіткає токсикоз, найбільше турбот буває щодо взяття на облік до жіночої консультації та перших обстежень. Другий триместр цікавий подальшим розвитком плода, що набуває здатностей людини - слуху, зору, руху. На третьому триместрі плід вже стає життєздатним, а також починається таке хвилююче спілкування майбутньої матері з малюком у животику.
Будь-який вид календарю корисний та принесе неабиякі емоції вагітній, навіть за довгі роки ті записи будуть цікаві та хвилюючі. Спробуйте вести такий календар, не пошкодуєте зусиль!