На Черкащині найбільший попит роботодавців спостерігається на водіїв, токарів та швачок

Протягом 2019 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 40600 вакансій, що на 1,8% більше, ніж у 2018 році.

токар

За видами економічної діяльності: 27,9% вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,5% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,5% - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, трактористів, дорожніх робітників, водіїв навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) котельної, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 січня 2020 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 447 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 686 пропозиції роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,6 тис. грн. (на 1 січня 2019 року 5,8 тис. грн.), у 83,9% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 8,3 тис. грн., для професіоналів – 7,4 тис. грн., для фахівців – 6,2 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 7,2 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 7,3 тис. грн., для технічних службовців майже 6 тис. грн., для працівників найпростіших професій - 5,3 тис. грн., для працівників торгівлі та послуг майже 5 тис. грн., для кваліфікованих працівників сільського господарства – 8,8 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для директора (начальника, іншого керівника) підприємства, агронома по 15 тис. грн., заступника начальника відділу, інспектора прикордонної служби, головного економіста, музиканта по 13 тис. грн., інженера з експлуатації устаткування газових об'єктів 12,7 тис.грн., налагоджувальника устаткування у виробництві харчової продукції 12,5 тис.грн., робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, транспортувальника (обслуговування механізмів) по 12 тис. грн., птахівника 11,9 тис.грн.

Кількість зареєстрованих безробітних становила 17,8 тис. осіб, що на рівні 2019 року. Всього протягом 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 51,3 тис. безробітних громадян, що на 4,1% менше, ніж у 2018 році.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 30,6% раніше працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16,5% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,4% у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники найпростіших професій; працівники торгівлі та послуг.

На одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 40 безробітних (станом на 1 грудня 2018 року 34 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сільському, лісовому та рибному господарстві (253 особи), державному управлінні й обороні, обов'язковому соціальному страхуванні (113 осіб), а найменше в освіті (6 осіб). Взагалі не було вакансій у добувній промисловості і розробленні кар'єрів.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед кваліфікованих робітників с/г (41 особа), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (6 осіб).

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Червонослобідська ОТГ планує відкриття Університету третього віку та школи відповідального батьківства
  2. Співочий колектив Мокрокалигірської ОТГ став кращим в Україні
  3. Головного ветеринара Катеринопільщини звинувачують у тому, що вбив собаку
  4. Історія успіху канівчанки Марини Жук: від безробітної до бізнес-леді
  5. Близько 40 відсотків експорту з Черкащини спрямовано до ЄС
  6. У Матусівській громаді проводять роз’яснювальну роботу та перевіряють стан здоров’я літніх людей
  7. Кам’янська ОТГ ударними темпами розпочинає сезон ремонту доріг
  8. Мокрокалигірська ОТГ запланувала вирішити проблему питної води у громаді
  9. Жінка втратила роботу на Сході країни, що стало стартом до нового життя на Чорнобаївщині
  10. Мокрокалигірська ОТГ забезпечила землею усіх своїх учасників АТО
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
Цей фестиваль є одним з найжаданіших та найочікуваніших у Східній Європі. П’ять років поспіль Atlas Weekend щиро розкриває Читати далі
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ