Черкаськіх держслужбовців научать німці
- 18-11-2014, 17:30
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1050
Державних службовців із Черкаської області запрошують на стажування до Європейської Академії Берліну. Їхнє навчання триватиме навесні 2015 року впродовж п’яти тижнів у рамках проекту під назвою "Німецько-українська академія доброго урядування та підвищення компетентності в Європі" (AGREE). Усі витрати на проїзд та проживання німецька сторона бере на себе.
Програму стажування в Європейській Академії Берліну для українських держслужбовців презентував директор цієї установи, професор Екарт Штратеншульте під час учорашньої зустрічі з головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком і заступником директора Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Тамілою Лепьошкіною.
За словами пана Штратеншульте, основною ідеєю проекту є підтримка кадрів як центрального, так і місцевого рівня влади, які орієнтовані на реформи, та передача принципів ефективного управління.
– Федеративна Республіка Німеччини хоче допомогти Вам на шляху до реформ і запропонувати з цією метою ряд семінарів, – сказав він. – Це будуть не академічні лекції, а практично орієнтовані дискусії, доповіді, розмови з експертами на місцях, які відповідальні в тій чи іншій сфері. Цільова група учасників програми – співробітники середньої ланки.
Так, п’ять тижнів навчальної програми ділитимуться на таку ж кількість модульних тем. Серед них – вступ до ефективного управління; непідкупна держава; місцеве самоврядування; держава як постачальник послуг, громадянин як клієнт тощо. Від області стати учасниками такої програми зможе всього кілька держслужбовців.
– Така підтримка з боку Німеччини для нас має велике значення, – сказав голова ОДА Юрій Ткаченко. – Україна – це молода демократична країна, наш орієнтир – бути серед європейської родини й, відповідно, зараз постає питання професійних кадрів професійних людей, які повинні добре розумітися на тих процесах, які відбуваються у світі.
Довідка:
Європейська Академія Берліну є неурядовою, некомерційною і позапартійною громадською організацією. Із часів її заснування у 1963 році, згідно своїх статутних обов’язків, академія робить внесок у міжнародне взаєморозуміння та проводить освітні заходи щодо європейської інтеграції, зокрема налагодження діалогу між Сходом та Заходом.
За останні 20 років академія підтримувала трансформаційні процеси у Східній Європі, на Південному Кавказі та у Центральній Азії за допомогою численних семінарів та зустрічей. У 90-х роках XX ст. у тісній співпраці з польськими, угорськими, чеськими, словацькими та балтійськими інституціями, академія сприяла процесам вступу цих країн до Європейського Союзу. І навіть після їх вступу до ЄС ця співпраця досі триває. У той же час, академія концентрує свою увагу на країнах Східної Європи та Центральної Азії для підтримки трансформаційних процесів у них. Ця підтримка включає: видавництво посібників для журналістів з України, Білорусії, Грузії; співпраця з університетами Казахстану; тісна співпраця у формі семінарів з дипломатичними установами Болгарії та Хорватії; заходи та семінари по підтримці громадянського суспільства у Косово та тренінги для політиків з Македонії, а також співпраця з місцевим Музеєм Голокосту.
Із 2012 року академія працює у рамках Німецько-Туніських партнерських семінарів з трансформації, розрахованих на державних службовців Тунісу на тему ефективного управління. Європейська Академія Берліну також протягом багатьох років є партнером Міністерства закордонних справ ФРН у реалізації програм візитів та зустрічей.